REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRośnie napływ migrantów do Grecji i liczba ofiar przemocy seksualnej

Rośnie napływ migrantów do Grecji i liczba ofiar przemocy seksualnej

-

fot.Igor Kupljenik/EPA
fot.Igor Kupljenik/EPA

Między 17 a 21 października do Grecji napłynęło rekordowe 48 tys. uchodźców – poinformowała w piątek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Coraz więcej kobiet i dzieci wśród uchodźców pada ofiarą przemocy seksualnej – alarmuje równocześnie UNHCR.

REKLAMA

Kobiety i dzieci stanowią około jednej trzeciej migrantów podążających do Europy – pisze agencja AFP. Zdaniem rzeczniczki Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Migracji (UNHCR) Melissy Fleming w ostatnim czasie coraz częściej te grupy padają ofiarą przemocy seksualnej.

Najczęściej do incydentów dochodzi na greckiej wyspie Lesbos, która jest dla migrantów główną bramą wjazdową do Europy. “Dzieci podróżują same, nie mają pieniędzy i płacą przemytnikom, świadcząc usługi seksualne” – dodała Fleming, powołując się na “wiarygodne zeznania”. Akty przemocy występują we wszystkich krajach, które leżą na trasie migrantów do Europy.

Jednocześnie zdaniem IOM napływ uchodźców do Grecji wciąż rośnie. 48 tys. to najwyższa tygodniowa liczba nowych migrantów w Europie odnotowana przez tę organizację od początku stycznia.

Jednak powodem rosnącego napływu uchodźców nie są rosyjskie naloty w Syrii – ocenia dyrektor UNHCR na Bliski Wschód i Afrykę Północną Amin Awad. Jego zdaniem rosyjska kampania lotnicza nad Syrią i coraz intensywniejsze walki w okolicy miasta Aleppo przyczyniły się do “dynamicznego przesiedlenia się” z okolic miasta ok. 30 tys. mieszkańców. Jednak rosyjskie naloty nie są powodem wzrastającego napływu uchodźców do Europy.

Awad ocenił też, że prawdopodobnie z powodu emigracji w kierunku Starego Kontynentu liczba wewnętrznych przesiedleńców w Syrii spadła z 7,6 mln osób do 6,3 mln.

Z danych IOM wynika, że od stycznia do Europy przez Morze Śródziemne dotarło ok. 681 tys. migrantów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123329812 views

REKLAMA

REKLAMA

2123329829 views

REKLAMA

REKLAMA

2125126149 views

REKLAMA

2123329839 views

REKLAMA

2123329845 views

REKLAMA

2123329849 views