REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja/Partnerka życiowa Borysa Niemcowa nie widziała jego zabójców

Rosja/Partnerka życiowa Borysa Niemcowa nie widziała jego zabójców

-

Anna Duricka, partnerka życiowa zastrzelonego w piątek rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, w poniedziałek powiedziała, że nie widziała zabójcy, a wcześniej nie zauważyła nic podejrzanego. Dodała, że od czasu zabójstwa jest pod strażą sił bezpieczeństwa.

W rozmowie z niezależną rosyjską telewizją Dożd Duricka podkreśliła, że nic nie wzbudziło jej podejrzeń, gdy w piątek wieczorem przebywali z Niemcowem w restauracji w pobliżu placu Czerwonego.

REKLAMA

55-letni Niemcow został zastrzelony w centrum Moskwy, na Dużym Moście Moskworeckim niedaleko placu Czerwonego. Polityk został trafiony w plecy czterema pociskami.

“Nie chcę rozmawiać o tym, co wydarzyło się na moście. (…) Nikogo nie widziałam, nie wiem, skąd się pojawił (sprawca), był za moimi plecami” – powiedziała.

Duricka, obywatelka Ukrainy i partnerka życiowa Niemcowa od trzech lat, zaznaczyła, że od czasu zabójstwa znajduje się pod stałym dozorem rosyjskich sił bezpieczeństwa i była kilkakrotnie przesłuchiwana. Śledczy przeszukali jej rzeczy i zgrali dane z jej telefonów komórkowych. Jak powiedziała, po raz pierwszy była przesłuchiwana przez kilka godzin bez adwokata lub przedstawiciela ukraińskiej ambasady.

“Mam wszelkie prawo do opuszczenia Federacji Rosyjskiej. Nie jestem podejrzana, jestem świadkiem, który złożył pełne zeznania i zrobił wszystko co możliwe, by pomóc w śledztwie” – powiedziała Duricka.

“Fizycznie nie pozwalają mi udać się gdziekolwiek bez nich. Powiedzieli, że to ze względów bezpieczeństwa” – powiedziała, odnosząc się do pilnujących ją funkcjonariuszy.

Telewizja Dożd informowała w niedzielę, że Duricka przebywa pod ochroną policji w prywatnym mieszkaniu i w śledztwie ma status świadka. W sobotę dopuszczono do niej ukraińskiego konsula w Moskwie Hennadija Breskalenkę.

Śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci Niemcowa badają kilka możliwych motywów, w tym zabójstwo przez zazdrosną kochankę, jednak Duricka taką wersję odrzuciła.

Pogrzeb Niemcowa odbędzie się we wtorek na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie. W niedzielę w Moskwie odbył się marsz jego pamięci, który zgromadził ok. 52 tysięcy osób. Brutalne zabójstwo Niemcowa, lidera rosyjskiej opozycji demokratycznej i krytyka rządów Władimira Putina, potępiło wielu światowych przywódców, m.in. USA, Niemiec, Francji, Ukrainy i ONZ.(PAP)

fot.Sergei Ilnitsky/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122835312 views

REKLAMA

REKLAMA

2122835328 views

REKLAMA

REKLAMA

2124631648 views

REKLAMA

2122835339 views

REKLAMA

2122835345 views

REKLAMA

2122835349 views