REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja/Media: dokument o Krymie zostanie wyemitowany w telewizji 16 marca

Rosja/Media: dokument o Krymie zostanie wyemitowany w telewizji 16 marca

-

Rosyjska telewizja państwowa Rossija 1 wyemituje w poniedziałek, 16 marca, film dokumentalny zatytułowany “Krym. Droga do Ojczyzny” – poinformowała w czwartek agencja RIA-Nowosti, która zamieszcza wypowiedź z filmu prezydenta Rosji i uwagi szefa władz Krymu.

Agencja pisze, że w filmie Władimir Putin opowiada o tym, jak odbywał się “powrót” Półwyspu Krymskiego w skład Rosji. Zaznacza w szczególności, że działania skierowane na ponowne włączenie Krymu do FR podjęto, by obronić ludność Krymu przed ukraińskimi “nacjonalistami”.

REKLAMA

Putin przyznaje w filmie, że Rosja “działała konsekwentnie i dość twardo” na Krymie, by zapobiec “możliwym tragicznym wydarzeniom, jakie obecnie mają miejsce w Donbasie”.

Szef władz Krymu Siergiej Aksjonow powiedział agencji RIA-Nowosti, że udzielał wypowiedzi na temat – jak to nazwał – “wiosny krymskiej” autorom filmu w trakcie jego powstawania. Zwrócił uwagę, że liczne media anonsują film, a “we wrogich mediach wypowiedzi naszego prezydenta są swoiście interpretowane”.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił w środę, by resort sprawiedliwości przekazał Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze zwiastun filmu, w którym prezydent Rosji ujawnia szczegóły przygotowania decyzji o aneksji Półwyspu Krymskiego.

W wyemitowanym w niedzielę przez telewizję Rossija 1 zwiastunie filmu Putin ujawnia też szczegóły specjalnej operacji mającej na celu wywiezienie obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z Doniecka na wschodzie Ukrainy, gdzie ukrył się po ucieczce z Kijowa 22 lutego.

“Tam były postawione wielkokalibrowe karabiny maszynowe, żeby długo nie pertraktować. Byliśmy przygotowani na wyciąganie go (Janukowycza) prosto z Doniecka – drogą lądową, morską i powietrzną. To była noc z 22 na 23 lutego, skończyliśmy około siódmej rano. Kiedy rozstawaliśmy się, powiedziałem wszystkim moim kolegom: musimy rozpocząć pracę nad powrotem Krymu w skład Rosji” – powiedział Putin w zwiastunie.

Putin już wcześniej ujawniał udział rosyjskich wojsk w inkorporacji Krymu, zawsze twierdził jednak, że interwencji dokonano w celu zagwarantowania procesu reunifikacji, przeprowadzonego w drodze referendum. W wyniku przeprowadzonego 16 marca 2014 roku referendum uznanego za nielegalne przez Kijów i wspólnotę międzynarodową Rosja zaanektowała należący do Ukrainy Półwysep Krymski. (PAP)

Źródło: Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123057802 views

REKLAMA

REKLAMA

2123057819 views

REKLAMA

REKLAMA

2124854139 views

REKLAMA

2123057829 views

REKLAMA

2123057835 views

REKLAMA

2123057839 views