REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja. Domniemany zabójca Niemcowa poinformował, że ma alibi

Rosja. Domniemany zabójca Niemcowa poinformował, że ma alibi

-

Zaur Dadajew, aresztowany pod zarzutem zabójstwa jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa, oznajmił, że ma alibi – poinformował w poniedziałek jego adwokat Iwan Gierasimow. Dadajew twierdzi, że w chwili zabójstwa znajdował się w innym miejscu.

Jak podał dziennik „Wiedomosti”, obrońca poinformował, że w najbliższym czasie zajmie się zbieraniem dokumentów i informacji dotyczących tego oświadczenia Dadajewa.

REKLAMA

Agencja TASS podaje, również cytując Gierasimowa, że na razie obrona i oskarżony nie będą informować śledczych o zaistnieniu alibi. „Na razie wszystko sami sprawdzimy, zbierzemy dowody na jego alibi, a potem dostarczymy wszystko śledczym” – zapowiedział Gierasimow.

Również drugi z pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo, Tamerlan Eskerchanow, powiedział, że ma alibi. Jak przekazała jego adwokatka Roza Magomiedowa, był on w nocnym klubie tej nocy, gdy w centrum Moskwy zastrzelono Niemcowa. Obrończyni poinformowała, że teraz śledczy sprawdzają tę informację.

W zeszłym tygodniu Dadajew odwołał zeznania złożone wkrótce po zatrzymaniu, w których przyznał się do zabicia Niemcowa. Oświadczył też, że był torturowany.

32-letni Dadajew to były zastępca dowódcy batalionu w elitarnym pułku sił specjalnych „Północ”, wchodzącego w skład 46. samodzielnej brygady specnazu Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej. Prócz niego i Eskerchanowa w związku z zabójstwem Niemcowa aresztowani zostali: 33-letni Anzor Gubaszew, jego brat 31-letni Szagid Gubaszew i 45-letni Chamzat Bachajew. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Wszyscy podejrzani o mord na Niemcowie pochodzą z Czeczenii. Co najmniej trzech wywodzi się tamtejszej policji.

55-letni Borys Niemcow, jeden z przywódców Republikańskiej Partii Rosji – Partii Wolności Narodowej (Parnas), został zastrzelony 27 lutego wieczorem przed murem Kremla.(PAP)

fot.Maxim Shipenkov/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107679309 views

REKLAMA

REKLAMA

2107679541 views

REKLAMA

2109475932 views

REKLAMA

2107679682 views

REKLAMA

2107679781 views

REKLAMA

2107679889 views