REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Rosja. W ramach ćwiczeń stan pełnej gotowości bojowej Floty Północnej

Rosja. W ramach ćwiczeń stan pełnej gotowości bojowej Floty Północnej

-

Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał postawienie Floty Północnej i jednostek spadochronowych w stan pełnej gotowości bojowej w ramach rozpoczętych manewrów – poinformował w poniedziałek minister obrony Siergiej Szojgu, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

W pięciodniowych ćwiczeniach w Arktyce weźmie udział prawie 40 tys. żołnierzy, 41 okrętów nawodnych i 15 podwodnych – sprecyzowała RIA-Nowosti. Szojgu powiedział, że nowe wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji zmusiły kraj do dalszego zwiększenia potencjału wojskowego.

REKLAMA

“Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie zdolności bojowych sił Floty Północnej w zapewnieniu bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w regionie Arktyki” – powiedział Szojgu.

Agencja RIA-Nowosti poinformowała również w poniedziałek o rozpoczęciu zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeń wojsk łączności Wschodniego Okręgu Wojskowego. Ćwiczenia są prowadzone m.in. w Buriacji (republika w południowej części Syberii Wschodniej), w Krajach: Zabajkalskim, Chabarowskim, Nadmorskim, Kamczackim, a także na Czukotce. Służba prasowa wojsk łączności informuje, że w trakcie ćwiczeń zostanie wykorzystana nowoczesna technika, w tym cyfrowe stacje przekaźnikowe, nowe radiostacje średniej i dużej mocy i łączności satelitarnej.

Ćwiczenia różnych rodzajów wojsk były i są prowadzone ostatnio w wielu regionach Federacji Rosyjskiej. Na początku zeszłego tygodnia w Kraju Stawropolskim na południu Rosji rozpoczęły się ćwiczenia artyleryjskie.

Do 10 kwietnia mają potrwać manewry, w których uczestniczy ponad 2 tys. żołnierzy wojsk obrony powietrznej Południowego Okręgu Wojskowego. Pod koniec lutego ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych z udziałem ok. 2 tys. żołnierzy i 500 jednostek sprzętu bojowego przeprowadzono w graniczącym z Estonią i Łotwą obwodzie pskowskim. Wcześniej w 20 regionach Rosji trwały ćwiczenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.

Manewry, jak pisze agencja AP, trwają od czasu, gdy stosunki między Rosją a Zachodem zaostrzyły się w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie. Associated Press pisze, że USA planują w marcu przeprowadzenie wspólnych ćwiczeń z wojskami Estonii, Łotwy i Litwy. (PAP)

fot.STR/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks