REKLAMA

2132033365 views

REKLAMA

2132033364 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja. Putin o wypowiedzi Bidena: kto się przezywa, tak sam się nazywa

Rosja. Putin o wypowiedzi Bidena: kto się przezywa, tak sam się nazywa

-

Powiedzeniem “kto się przezywa, tak sam się nazywa” skomentował w czwartek rosyjski prezydent Władimir Putin wypowiedź przywódcy USA Joe Bidena, który dzień wcześniej podczas wywiadu odparł twierdząco na pytanie dziennikarza, czy uważa Putina za “zabójcę”.

“Jeśli chodzi o wypowiedź mojego amerykańskiego kolegi, to tak jak powiedział, rzeczywiście znamy się osobiście. Co bym mu odpowiedział? Powiedziałbym mu +na zdrowie+. Życzę mu zdrowia, mówię to bez ironii i żartów. To po pierwsze. Po drugie, jeśli mówić szerzej na ten temat (…), to w historii każdego narodu i państwa jest wiele wydarzeń bardzo trudnych, bardzo dramatycznych i krwawych. Kiedy jednak oceniamy innych ludzi, a nawet inne państwa i narody, to zawsze jakby przeglądamy się w lustrze. Zawsze widzimy tam siebie. (…) Pamiętam, że w dzieciństwie, kiedy kłóciliśmy się na podwórku, to zawsze mówiliśmy: +kto się przezywa, tak sam się nazywa+” – powiedział Putin.

REKLAMA

Przekonywał, że nie chodzi o “dziecięcy żart”, lecz że kryje się w tym “bardzo głęboki sens psychologiczny”, bowiem – jego zdaniem – “zawsze widzimy w innym człowieku własne cechy i myślimy, że jest on taki, jak my”.

Rosyjski prezydent dodał, że Moskwa ma zamiar współpracować z Waszyngtonem na swoich warunkach. Władze USA – jego zdaniem – “ogółem są nastawione, by utrzymywać z Rosją pewne stosunki, ale w tych kwestiach, którymi są zainteresowane same Stany Zjednoczone”. Rosja zaś – dodał – “umie bronić swoich interesów”. Zapowiedział następnie: “będziemy z nimi współpracować, ale w tych sferach, którymi my sami jesteśmy zainteresowani, i na warunkach, które uważamy za korzystne dla nas”. Putin zapewnił, że USA “będą musiały się z tym liczyć”.

Gospodarz Kremla wypowiadał się na ten temat podczas wideokonferencji z mieszkańcami Krymu. Zorganizowano ją z okazji siódmej rocznicy anektowania przez Rosję należącego do Ukrainy półwyspu. Na Krymie odbywają się w czwartek koncerty i rajd samochodowy. Na tę okazję uchylone zostały zakazy imprez masowych wprowadzone wcześniej z powodu pandemii koronawirusa.

Biden w środę w wywiadzie dla stacji ABC News odpowiedział twierdząco na pytanie, czy uważa, iż prezydent Rosji jest “zabójcą”. Zapewnił też, że Putin zapłaci cenę za ingerencję w zeszłoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych i próbę przechylenia ich wyniku na korzyść ubiegającego się wówczas o reelekcję Donalda Trumpa.

MSZ Rosji tego samego dnia wieczorem wezwało na konsultacje do Moskwy rosyjskiego ambasadora w Waszyngtonie Anatolija Antonowa. Komunikat MSZ nie zawierał przy tym odniesień do wypowiedzi Bidena. Antonow, jak zapowiedziała ambasada Rosji, uda się do kraju w sobotę, 20 marca.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

REKLAMA

2129386840 views

REKLAMA

REKLAMA

2129386855 views

REKLAMA

REKLAMA

2131183175 views

REKLAMA

2129386865 views

REKLAMA

2129386868 views

REKLAMA

2129386872 views