0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja. Media: szef CIA rozmawiał w Moskwie o odejściu Asada od władzy

Rosja. Media: szef CIA rozmawiał w Moskwie o odejściu Asada od władzy

-

Szef CIA John Brennan fot.Shawn Thew/EPA
Szef CIA John Brennan fot.Shawn Thew/EPA

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) John Brennan poruszył kwestię odejścia od władzy prezydenta Syrii Baszara el-Asada podczas wizyty w Moskwie na początku marca – poinformowała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na ambasadę USA.

REKLAMA

Brennan mówił też o stosowaniu się stron konfliktu w Syrii do obowiązującego zawieszenia walk – dodała rosyjska agencja.

Przyszłość Asada pozostaje główną kością niezgody w międzynarodowych wysiłkach zmierzających do zakończenia pięcioletniej wojny domowej w Syrii. Na odsunięcie Asada od władzy nie zgadza się m.in. Rosja, sojuszniczka syryjskiego reżimu.

Cytowany przez Interfax wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow powiedział wcześniej w poniedziałek, że Brennan odbył spotkania m.in. w siedzibie Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), a jego wizyta w Moskwie nie miała związku z początkiem wycofania rosyjskich sił z Syrii.

Rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że podczas pobytu Brennana w Moskwie nie było kontaktów między szefem CIA a Kremlem.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2118676416 views

REKLAMA

REKLAMA

2118676522 views

REKLAMA

REKLAMA

2120472879 views

REKLAMA

2118676599 views

REKLAMA

2118676661 views

REKLAMA

2118676719 views