REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja. Generał Kartapołow: amerykańskie drony nad Morzem Czarnym i Ukrainą

Rosja. Generał Kartapołow: amerykańskie drony nad Morzem Czarnym i Ukrainą

-

fot.Caroline Blumberg/EPA
fot.Caroline Blumberg/EPA

O regularnych od stycznia lotach amerykańskich dronów Global Hawk nad Morzem Czarnym i pojawieniu się tych aparatów w marcu nad Ukrainą mówił w czwartek w Moskwie przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego gen. Andriej Kartapołow.

„W marcu 2015 roku po raz pierwszy (te drony) pojawiły się w przestrzeni powietrznej Ukrainy” – oświadczył szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR na odbywającej się w Moskwie 4. Konferencji na temat Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

REKLAMA

Jego zdaniem wykorzystanie takich aparatów „zwiększa zasięg prowadzenia rozpoznania na terytorium Rosji do 250-300 km”.

RQ-4 Global Hawk (bezzałogowy samolot rozpoznawczy) może prowadzić misje zwiadowcze na wysokości do 20 km, pozostając w powietrzu ponad 24 godziny.

Kartapołow oświadczył też, że głównym elementem polityki USA jest utworzenie z państw sojuszniczych „kordonu sanitarnego” u zachodnich granic Rosji.

Wcześniej informowano, że na moskiewskiej konferencji wysocy rangą przedstawiciele władz Rosji oskarżyli Stany Zjednoczone o próby politycznej i wojskowej dominacji na świecie oraz usiłowali zrzucić na Zachód winę za międzynarodowe kryzysy w sferze bezpieczeństwa, w tym za konflikt na Ukrainie.

„Stany Zjednoczone i ich sojusznicy przekroczyli wszystkie możliwe linie, dążąc do umieszczenia Kijowa w swej orbicie (wpływów). Nie mogło to pozostać bez naszej odpowiedzi” – powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Z kolei prezydent Władimir Putin w czwartek podczas swojej dorocznej telekonferencji z obywatelami ponownie oświadczył, że rosyjscy żołnierze nie walczą na wschodzie Ukrainy, oraz zaprzeczył, by Moskwa wspierała prorosyjskich separatystów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2115063430 views

REKLAMA

2115063662 views

REKLAMA

REKLAMA

2116860052 views

REKLAMA

2115063802 views

REKLAMA

2115063901 views

REKLAMA

2115064009 views