REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRosja. Duma przyjęła ustawy o specjalnej strefie ekonomicznej na Krymie

Rosja. Duma przyjęła ustawy o specjalnej strefie ekonomicznej na Krymie

-

Rosyjska Duma (niższa izba parlamentu) przyjęła w piątek w trzecim czytaniu pakiet ustaw dotyczących stworzenia specjalnej strefy ekonomicznej na terytorium Krymu i Sewastopola. Ma ona obowiązywać przez 25 lat z możliwością przedłużenia.
Ustawy przewidują stworzenie na Krymie i w Sewastopolu specjalnego reżimu prawnego w celu przyciągnięcia inwestycji, wprowadzenia procedur celnych specjalnej strefy ekonomicznej, stworzenia i funkcjonowania wolnych portów.

Rozwiązania prawne mają też przyciągnąć obywateli obcych państw do działalności na terenie półwyspu. Przedstawiciele zagranicznych inwestorów i organizacji, a także turyści będą mogli skorzystać z uproszczonego trybu wydawania wiz.

REKLAMA

Podmioty prawne korzystające z wolnej strefy ekonomicznej nie będą mogły działać w sektorze użytkowania górniczego, którego celem jest rozpoznanie i eksploatacja kopalin. Wyłączone też będą z prawa do eksploatacji złóż na szelfie kontynentalnym.

Minimalna wartość inwestycji dla podmiotów małego i średniego biznesu będzie wynosić nie mniej niż 3 mln rubli (ok. 222 tys. złotych), dla pozostałych firm próg ten wynosi 30 mln rubli (ok. 2,22 mln zł.). Inwestycje te powinny zostać zrealizowane w ciągu trzech lat od zawarcia umowy o działalności w wolnej strefie ekonomicznej.

Przyjęte w piątek przepisy przewidują m.in. obniżenie stawki podatku dochodowego. W przypadku tej części, która odprowadzana jest do budżetu Federacji Rosyjskiej, stawka ma być obniżona z 2 proc. do poziomu zerowego na 10 lat. Część odprowadzana do budżetów Krymu i Sewastopola może być obniżona decyzją lokalnych władz, ale nie powinna być wyższa niż 13,5 procent (obecnie – 18 procent).

Ustawa zatytułowana “O rozwoju krymskiego okręgu federalnego i specjalnej strefy ekonomicznej na terytorium Republiki Krym i miasta o znaczeniu federalnym – Sewastopola” oraz towarzyszące jej ustawy wejdą w życie 1 stycznia 2015 roku.

Ukraina, a także społeczność międzynarodowa nie uznaje aneksji półwyspu, po której Krym i Sewastopol zostały przez Moskwę zaliczone w skład Federacji Rosyjskiej jako jej dwa kolejne podmioty.(PAP)

fot.Salvatore Di Nolfi/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122994911 views

REKLAMA

REKLAMA

2122994928 views

REKLAMA

REKLAMA

2124791248 views

REKLAMA

2122994938 views

REKLAMA

2122994944 views

REKLAMA

2122994948 views