REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatRasmussen potwierdza wtargnięcie Rosjan na Ukrainę

Rasmussen potwierdza wtargnięcie Rosjan na Ukrainę

-

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potwierdził doniesienia mediów o naruszeniu przez Rosję granicy z Ukrainą. “Zeszłej nocy doszło do rosyjskiej inwazji, do przekroczenia granicy ukraińskiej” – powiedział Rasmussen w piątek w Kopenhadze.

“To tylko potwierdza obserwacje, że mamy do czynienia ze stałym napływem broni i bojowników z Rosji na wschodnią Ukrainę” – powiedział Rasmussen, cytowany przez agencję dpa. “Jest to wyraźny przejaw trwałego udziału Rosji w destabilizacji wschodniej Ukrainy” – dodał szef NATO.

REKLAMA

Rasmussen wezwał Moskwę do zaprzestania popierania separatystów i do podjęcia dialogu z rządem w Kijowie.

Według władz w Kijowie 23 rosyjskie pojazdy wojskowe naruszyły granicę ukraińską.

Wcześniej korespondenci brytyjskich dzienników “Guardian” i “Telegraph” podali, że licząca 23 transportery rosyjska kolumna wjechała na Ukrainę w czwartek po godzinie 22 czasu miejscowego. Czekała ona na zapadnięcie zmroku w okolicach obozu dla uchodźców w rosyjskim Doniecku.

Wyjaśnień od strony rosyjskiej zażądał też w piątek rząd niemiecki. (PAP)

Zdjęcie: Anders Fogh Rasmussen fot.Niels Ahlmann Olesen/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2118896911 views

REKLAMA

2118897010 views

REKLAMA

REKLAMA

2120693366 views

REKLAMA

2118897085 views

REKLAMA

2118897147 views

REKLAMA

2118897203 views