REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Putin: na pokładzie polskiego Tu-154M nie było wybuchów

Putin: na pokładzie polskiego Tu-154M nie było wybuchów

-

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że na pokładzie polskiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem, nie doszło do wybuchów.

“Jeśli w samolocie były wybuchy – samolot skąd wyleciał, z Moskwy? Z Warszawy – to znaczy, tam je podłożono. Czy przedostali się rosyjscy agenci i podłożyli materiały wybuchowe, czy jak? Szukajcie w takim razie u siebie” – powiedział Putin. Dodał następnie: “Nie było tam żadnych wybuchów, to zostało zbadane przez ekspertów ze strony polskiej i z rosyjskiej”.

REKLAMA

Według rosyjskiego prezydenta, który wypowiadał się podczas dorocznej konferencji prasowej dla mediów rosyjskich i zagranicznych, przebadano w sposób najdokładniejszy wszystko, co wydarzyło się na pokładzie Tu-154M. Putin oświadczył, iż do kabiny wszedł “ktoś”, komu powiedziano, że nie można wylądować, jednak “ktoś” nalegał mówiąc, że musi o tym zameldować. “I wylądowali” – oznajmił.

Ocenił, że doszło do “nieszczęścia i katastrofy”. Zapewnił, że Rosja przeżywała ją razem z Polską.

“Jeśli jest problem i tragedia, należy odnosić się do tego, jak do tragedii, a nie budować tutaj żadnych domysłów politycznych” – mówił Putin. “Czy chcecie dodatkowo utrudnić stosunki polsko-rosyjskie? Po co? By podwyższyć własne notowania?” – pytał.

Rosyjski prezydent oznajmił także, że “stosunki rosyjsko-polskie są ważniejsze niż po prostu bieżąca wewnętrzna walka polityczna w Polsce pomiędzy różnymi siłami, które wykorzystują jakiś front antyrosyjski”. “Przewróćcie w końcu tę kartę, dorośnijcie w końcu, osiągnijcie dojrzałość odpowiadającą wymogom dnia dzisiejszego i interesom narodu polskiego” – apelował Putin.

Oświadczył także: “Czepianie się tych problemów, dalszy rozkład stosunków rosyjsko-polskich nie jest dla Polski korzystny”. Wezwał również Polskę do oszacowania, “ile miejsc pracy zostało straconych, jaka mogłaby pojawić się produkcja zorientowana na rynek rosyjski”.

“Nie potrzebujemy niczego od Polski; chcemy rozwijać z Polską stosunki. Mam nadzieję, że to podejście weźmie górę” – podsumował.

Na pytanie o katastrofę smoleńską Putin odpowiadał również na konferencji w 2016 roku. Oświadczył wówczas, iż zwrot wraku polskiego Tu-154M nie jest możliwy, dopóki Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej będzie prowadził śledztwo w sprawie tej katastrofy. Oświadczył także, iż “należy ukrócić spekulacje w tej sprawie” i ocenił, że doszło do “strasznej tragedii”.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. No wlasnie juz nawet pomijajac te spekulacje,podjezenia itd. itp . Ale faktem jest wrak samolotu byl wlasnascia Polski I juz dawno powinien byc zwrocony to w koncu jak dlugo “Putina” dochodzenie bedzie trwac ? . Wedlug prawa I rozsadku ten wrak jest przetzymywany bezprawnie wlasnie przez Putina .

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks