REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Prezydent Duda: wierzę, że uda się dalej budować najlepsze relacje polsko-ukraińskie

Prezydent Duda: wierzę, że uda się dalej budować najlepsze relacje polsko-ukraińskie

-

Wierzę, że uda się dalej budować najlepsze relacje polsko-ukraińskie w każdym aspekcie; będziemy stali przy Ukrainie i będziemy ją wspierali – oświadczył w poniedziałek w Kijowie prezydent Andrzej Duda.

Polski prezydent poinformował podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, że tematem ich rozmów były m.in. sprawy historyczne.

REKLAMA

“To jest element bardzo ważny dla obydwu naszych narodów, jest tam bardzo wiele trudnych elementów, jest też, jak wspomniałem, bolesna przeszłość. Tę wczoraj uczciłem osobiście w Bykowni. Natomiast rozmawialiśmy dzisiaj o tych elementach, które stanowią bolesne rany zarówno na ciele społeczeństwa polskiego we wspomnieniu z poprzednich pokoleń jak również i bolesne kwestie również i na Ukrainie” – powiedział Duda.

Jak dodał, wierzy w to, że oba kraje przejdą przez “etapy budowania pamięci historycznej w sposób wspólny, zgodnej z szacunkiem dla historii i pamięci”. “Będziemy się starali z panem prezydentem (Zełenskim) w sposób delikatny i mądry taką właśnie politykę w przestrzeni najbliższych lat naszej współpracy realizować” – oświadczył Duda.

Wyraził nadzieję, że uda się dalej budować “najlepsze relacje polsko-ukraińskie w każdym aspekcie”. “Będziemy stali przy Ukrainie i będziemy wspierali Ukrainę” – podkreślił polski prezydent.

Zwrócił uwagę, że w 2022 roku Polska obejmie prezydencję w OBWE. “Tam również sprawa ukraińska, sprawa suwerenności Ukrainy, sprawa granic Ukrainy będzie na agendzie i będzie przez nas pamiętana” – zapewnił.

“Ukraina może liczyć na polskie wsparcie. Chcę o tym zapewnić zarówno pana prezydenta, jak i całe ukraińskie społeczeństwo” – dodał Andrzej Duda. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks