REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Poroszenko i Putin rozmawiali telefonicznie m.in. o kwestiach gazowych

Poroszenko i Putin rozmawiali telefonicznie m.in. o kwestiach gazowych

-

Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, przeprowadzili we wtorek rozmowę telefoniczną, związaną m.in. z odbywającymi się w Brukseli konsultacjami trójstronnymi w sprawie gazu – poinformowały służby prasowe szefa państwa ukraińskiego.

Jak podano w komunikacie, na wtorek zaplanowano także konsultacje energetyczne Poroszenki z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

REKLAMA

Ze swej strony służby prasowe Kremla poinformowały, że Putin i Poroszenko “wymienili opinie na temat współpracy w sferze gazowej, uwzględniając efekty rozmów przeprowadzonych w ostatnich dniach w Mediolanie” podczas szczytu ASEM.

We wtorek trwają w Brukseli trójstronne rozmowy w sprawie cen rosyjskiego gazu dla Kijowa z udziałem przedstawicieli KE, Rosji i Ukrainy. Rozmowy miały zakończyć się wczesnym popołudniem, ale około godz. 16 czasu polskiego podano informację, że dopiero się rozpoczęły.

Według Poroszenki w Mediolanie strona rosyjska zgodziła się, by cena gazu dla Ukrainy wyniosła 385 USD za 1000 metrów sześciennych do 31 marca 2015 roku. Natomiast letnia cena gazu miałaby być niższa – 325 USD. Informację o dwóch cenach na gaz w zależności od pory roku zdementował w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. (PAP)

Na zdjęciu: Petro Poroszenko fot.Mykola Lazarenko/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tajemniczy obelisk

Słoń pustelnik

Pfizer i Wrocław

Zagadka trupa z Somerton

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks