REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Polski wspinacz zginął w słowackiej części Tatr

Polski wspinacz zginął w słowackiej części Tatr

-

Ciało 31-letniego polskiego wspinacza odnaleźli w sobotę ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik GOPR) w masywie Pośredniej Grani (2439 m n.p.m.) w słowackiej części Tatr Wysokich. Ratownicy apelują, aby turyści przestrzegali zasad poruszania się w górach.

W sobotę po południu towarzysz 31-latka zatelefonował do centrali Horskiej Zachrannej Służby informując o upadku wspinacza. Na pomoc na pokładzie śmigłowca wyruszyli słowaccy ratownicy górscy ze Starego Smokowca. Po dotarciu do poszkodowanego ratownicy stwierdzili, że Polak spadł około 200 metrów z tzw. Ławki Dubkego doznając śmiertelnych obrażeń.

REKLAMA

Ciało wspinacza zostało przetransportowane na pokładzie śmigłowca do Starego Smokowca.

Słowaccy ratownicy poinformowali ponadto, że w ostatnim czasie w Tatrach wydarzyły się trzy śmiertelne wypadki, które mają wspólny mianownik – ignorancja terenu wspinaczkowego, poruszanie się bez wykwalifikowanego przewodnika, brak odpowiedniego sprzętu wspinaczkowego, małe doświadczenie wspinaczkowe i przecenianie swoich możliwości.

“Prosimy wszystkich turystów, aby nie lekceważyli wysokogórskiego terenu i poruszali się znakowanymi szlakami oraz postępowali zgodnie z zaleceniami Horskiej Zachrannej Służby” – napisano w komunikacie.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks