REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Policja wkroczyła na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie po znalezieniu 200 kul

Policja wkroczyła na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie po znalezieniu 200 kul

-

Niemiecka policja wkroczyła w niedzielę na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości o dwóch plastikowych torbach znajdujących się obok samochodu zaparkowanego w pobliżu jarmarku i meczetu. Policja nie łączy znaleziska z terroryzmem – podał Reuters.

Nie ma powodu, aby podejrzewać, że dwie torby z nabojami znalezione w pobliżu bożonarodzeniowego jarmarku i meczetu w zachodnim Berlinie mają coś wspólnego z terroryzmem – podał Reuters. Rzecznik policji zapytany o możliwość takiego związku odpowiedział: “Absolutnie, nie”.

“Zawsze znajdowano amunicję w Berlinie” – dodał rzecznik. “Ktoś prawdopodobnie sprzątał piwnicę i znalazł coś (co należało – PAP) do jego dziadka.”

Prawie rok temu, 19 grudnia 2016 roku tunezyjski terrorysta porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu w szoferce polskiego kierowcy Łukasza Urbana wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. W zamachu zginęło łącznie 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później pod Mediolanem włoscy policjanci.(PAP)

fot.FELIPE TRUEBA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks