REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Polak obejmie wysokie stanowisko w służbie działań zewnętrznych UE

Polak obejmie wysokie stanowisko w służbie działań zewnętrznych UE

-

Paweł Herczyński fot.www.brukselaue.msz.gov.pl
Paweł Herczyński fot.www.brukselaue.msz.gov.pl

Polski dyplomata Paweł Herczyński zostanie dyrektorem departamentu polityki bezpieczeństwa i zapobiegania konfliktom w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych – poinformował w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Witold Waszczykowski.
Herczyński był zastępcą stałego przedstawiciela Polski przy UE. Jak podało MSZ w komunikacie, na nowym stanowisku będzie “odpowiadać za rozwój polityki Unii Europejskiej w dziedzinie pokoju i bezpieczeństwa, w tym zwalczania terroryzmu, rozbrojenia i nieproliferacji oraz polityki sankcyjnej. Do jego głównych zadań będzie należeć prowadzenie współpracy Wspólnoty z ONZ, NATO i OBWE w tych obszarach”.
Herczyński przeszedł wszystkie szczeble kariery dyplomatycznej – od podreferendarza do ambasadora tytularnego. Od 2013 r. pełnił funkcję przedstawiciela Polski w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa UE. Odpowiedzialny był za kształtowanie stosunków zewnętrznych Unii oraz Wspólną Politykę Bezpieczeństwa i Obrony UE. Wcześniej pracował w placówkach przy ONZ w Nowym Jorku oraz przy NATO w Brukseli. Pełnił także obowiązki korespondenta europejskiego i szefa grupy zadaniowej ds. Iraku – informuje resort spraw zagranicznych.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks