REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPo "Charlie Hebdo" Państwo Islamskie nawołuje do kolejnych ataków

Po „Charlie Hebdo” Państwo Islamskie nawołuje do kolejnych ataków

-

Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała w poniedziałek swych zwolenników do przeprowadzenia kolejnych ataków na Zachodzie. Pochwaliła ataki dokonywane przez dżihadystów, wymieniając m.in. zamach na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” we Francji.

„Apelujemy do muzułmanów w Europie i na niewiernym Zachodzie, by atakowali krzyżowców niezależnie od tego, gdzie przebywają. Obiecujemy bastionom chrześcijan, że nadal będą żyli w stanie terroru, w strachu i w niepewności. (…) Jeszcze nic nie widzieliście” – oświadczył w nagraniu audio umieszczonym w internecie rzecznik organizacji Abu Mohammed al-Adnani.

REKLAMA

Dodał, że IS traktuje jak wrogów muzułmanów, którzy mogą atakować „krzyżowców”, ale tego nie robią.

Adnani zachwalał zamachy przeprowadzane przez dżihadystycznych „braci”, „we Francji, Australii i Belgii”.

Masakry w redakcji „Charlie Hebdo” w Paryżu, w której zginęło 12 osób, dokonali 7 stycznia dwaj francuscy dżihadyści, którzy potwierdzili, że są członkami Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP), odgałęzienia Al-Kaidy w Jemenie. 9 stycznia cztery osoby zostały zabite w koszernym supermarkecie we francuskiej stolicy przez dżihadystę, który mówił, że jest członkiem IS.(PAP)

fot.Sedat Suna/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109500658 views

REKLAMA

REKLAMA

2109500890 views

REKLAMA

REKLAMA

2111297281 views

REKLAMA

2109501031 views

REKLAMA

2109501130 views

REKLAMA

2109501238 views