0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPilot Lubitz informował Lufthansę o ciężkim epizodzie depresyjnym

Pilot Lubitz informował Lufthansę o ciężkim epizodzie depresyjnym

-

Andreas Lubitz fot.Foto-Team-Mueller/EPA
Andreas Lubitz fot.Foto-Team-Mueller/EPA

Pilot Andreas Lubitz, podejrzany o celowe rozbicie samolotu linii Germanwings we francuskich Alpach, informował w roku 2009 Lufthansę, że przeszedł “ciężki epizod depresyjny” – podały we wtorek te niemieckie linie lotnicze.

REKLAMA

Wcześniej, jak pisze Reuters, szef Lufthansy twierdził, że linie nie były świadome niczego, co mogło doprowadzić drugiego pilota do rozbicia maszyny, i że był on w pełni zdolny do latania.

Lufthansa przyznała, że Lubitz przerwał szkolenie na kilka miesięcy, następnie jednak przedłożył wyniki badań potwierdzające zdatność do pilotowania samolotu.

Gdy wznawiał treningi w roku 2009, dostarczył do szkoły latania dokumenty medyczne wykazujące, że przebył “ciężki epizod depresyjny” – powiadomiła Lufthansa, cytując e-mailową korespondencję między Lubitzem a szkołą latania.

Prokuratura w Duesseldorfie poinformowała w poniedziałek, że Andreas Lubitz miał przed laty skłonności samobójcze. Według prokuratury przechodził on wtedy długą psychoterapię. Zakończył ją jeszcze zanim uzyskał licencję pilota.

W ubiegłym tygodniu informowano, że w mieszkaniu Lubitza znaleziono podarte zwolnienie lekarskie, wskazujące, że tego dnia, gdy doszło do katastrofy, Lubitz był chory i nie powinien był lecieć. W katastrofie zginęło 150 osób.

Lufthansa oświadczyła, że po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa przekazała mailową korespondencję i dodatkowe dokumenty prokuratorom w Duesseldorfie.

Prawnicy twierdzą, że Lufthansa stoi wobec “nieograniczonych” zobowiązań finansowych za szkody spowodowane katastrofą i już zwróciła się do swych ubezpieczycieli o odłożenie 300 mln dolarów na roszczenia i za utracony samolot.

Wtorkowe oświadczenie wywoła zapewne, jak pisze Reuters, dalsze pytania o proces weryfikacji pilotów. Adwokaci, którzy reprezentują rodziny niektórych ofiar katastrofy samolotu należących do Lufthansy linii Germanwings, zaapelowali we wtorek o więcej psychiatrycznych testów dla pilotów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121771684 views

REKLAMA

REKLAMA

2121771704 views

REKLAMA

REKLAMA

2123568024 views

REKLAMA

2121771715 views

REKLAMA

2121771724 views

REKLAMA

2121771728 views