REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież zaapelował o globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa

Papież zaapelował o globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa

-

Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.

Zwracając się z biblioteki w Pałacu Apostolskim, podczas kolejnej modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych, Franciszek powiedział: “W minionych dniach sekretarz generalny ONZ wystosował apel o globalny i natychmiastowy rozejm we wszystkich zakątkach świata, odwołując się do aktualnego kryzysu z powodu Covid-19, który nie zna granic”. “To apel o totalne zawieszenie broni” – podkreślił papież, nawiązując do wezwania Antonio Guterresa.

REKLAMA

“Przyłączam się do tych, którzy przyjęli ten apel i zachęcam wszystkich, by za nim podążyli, zatrzymując wszelkie formy działań wojennych i działając na rzecz stworzenia korytarzy dla pomocy humanitarnej, otwarcia na dyplomację, troskę o tych, którzy są najsłabsi” – mówił Franciszek.

“Niech połączone zaangażowanie przeciwko pandemii doprowadzi wszystkich do uznania naszej potrzeby wzmocnienia braterskich relacji jako członków jednej rodziny ludzkiej – apelował. – W szczególności niech rozbudzi w odpowiedzialnych za państwa i w innych zainteresowanych stronach odnowione zaangażowanie, by przezwyciężyć rywalizację”.

“Konfliktów nie rozwiązuje się poprzez wojnę” – podkreślił papież. Wezwał do przezwyciężenia antagonizmów i konfliktów poprzez dialog i konstruktywne poszukiwanie pokoju.

Franciszek powiedział, że specjalne myśli kieruje do wszystkich, którzy są zmuszeni przebywać obecnie w grupach; w domach opieki dla osób starszych, w koszarach.

“W sposób szczególny chciałbym wspomnieć o osobach w więzieniach” – dodał papież, wskazując na problem przepełnionych zakładów karnych, gdzie “może dojść do tragedii”. “Proszę władze, by były wrażliwe na ten poważny problem i by podjęły niezbędne kroki w celu uniknięcia tragedii w przyszłości” – apelował.

Na zakończenie papież Franciszek stanął w oknie Pałacu Apostolskiego, z którego zawsze odmawiał modlitwę i patrząc na całkowicie pusty, zamknięty Plac Świętego Piotra, udzielił błogosławieństwa.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2123109345 views

REKLAMA

REKLAMA

2123109362 views

REKLAMA

REKLAMA

2124905682 views

REKLAMA

2123109372 views

REKLAMA

2123109378 views

REKLAMA

2123109382 views