REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież przewodniczył Drodze Krzyżowej w Koloseum

Papież przewodniczył Drodze Krzyżowej w Koloseum

-

fot. EPA/Giorgio Onorati
fot. EPA/Giorgio Onorati

W rzymskim Koloseum trwała w piątek Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Tekst rozważań przy kolejnych stacjach napisała na prośbę papieża francuska biblistka prof. Anne-Marie Pelletier. Przy jednej ze stacji krzyż niosła polska studentka z Rzymu.

REKLAMA

Nabożeństwu, na którym wokół antycznego amfiteatru zgromadziły się tysiące ludzi, towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

Przy kolejnych stacjach krzyż niosą: papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini, rodzina z Wiecznego Miasta, osoba niepełnosprawna i jej opiekunowie.

Przy czwartej stacji krzyż niosła Polka Aleksandra Maga, studentka rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, a przy następnych – zakonnice i osoby świeckie z Afryki, z Chin, Izraela, Argentyny.

Krzyż wzięły również do rąk osoby z Egiptu, Portugalii i Kolumbii, a więc z krajów, które papież w tej właśnie kolejności odwiedzi w tym roku.

W swych rozważaniach profesor Pelletier przedstawiła obraz świata pełen dramatów i bólu. Wspomniała o ofiarach przemocy i wojen, gwałtach popełnianych na dzieciach, cierpieniach kobiet, torturach i uchodźcach na przepełnionych łodziach.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego francuska biblistka wyjaśniła sens swych rozważań, mówiąc, że chrześcijanie powinni sprzeciwiać się “szantażowi przemocy i śmierci” oraz być świadkami miłości, która “zwycięża wszystko”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2123194865 views

REKLAMA

REKLAMA

2123194882 views

REKLAMA

2124991202 views

REKLAMA

2123194892 views

REKLAMA

2123194898 views

REKLAMA

2123194902 views