REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Papież: prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor, komórkę i otworzyć Biblię

Papież: prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor, komórkę i otworzyć Biblię

-

“Prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię; zamknąć komórkę i otworzyć Ewangelię” – wezwał papież Franciszek w homilii odczytanej podczas mszy w ustanowioną przez niego Niedzielę Słowa Bożego. Z powodu ataku rwy kulszowej papież był nieobecny.

Mszę w bazylice Świętego Piotra odprawił w zastępstwie Franciszka przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella.

REKLAMA

2147483647 clicks

W przygotowanej na tę mszę homilii Franciszek podkreślił, że Słowo Boże jest “środkiem zaradczym na lęk przed samotnością w życiu”. “Jest to słowo pocieszenia, ale i nawrócenia” – dodał.

“Ten, kto zbliża się do Słowa Bożego, otrzymuje zbawienny zwrot egzystencjalny: odkrywa, że życie nie jest czasem wystrzegania się innych i chronienia siebie, ale okazją do wyjścia na spotkanie innych w imię Boga bliskiego” – wyjaśnił papież. Jak mówił, uniwersalną mocą Słowa Bożego jest to, że dociera do wszystkich i do każdej dziedziny życia.

Przypomniał, że Jezus “nie wabił wzniosłymi i nieosiągalnymi przemówieniami”.

“Do rybaków mówi, że będą rybakami ludzi. Gdyby im powiedział: +Pójdźcie za mną, uczynię was apostołami: zostaniecie posłani na cały świat i będziecie głosić Ewangelię w mocy Ducha Świętego, zostaniecie zabici, ale staniecie się świętymi+, możemy sobie wyobrazić, że Piotr i Andrzej odpowiedzieliby jemu: +Dziękujemy, ale wolimy nasze sieci i nasze łodzie+” – zauważył Franciszek.

Apelował, by “nie wyrzekać się Słowa Bożego”. “Słowo przybliża nas do Boga: nie trzymajmy go z dala. Nośmy je zawsze przy sobie, w kieszeniach, w telefonach; zapewnijmy mu godne miejsce w naszych domach” – zachęcał.

Papież radził, by położyć Ewangelię w takim miejscu, aby pamiętać o jej codziennym otwieraniu. “Aby to uczynić, prośmy Pana o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię; zamknąć komórkę i otworzyć Ewangelię” – zaapelował Franciszek.

W bazylice watykańskiej obecnych było kilkadziesiąt osób świeckich i duchownych.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2131842098 views

REKLAMA

REKLAMA

2131842113 views

REKLAMA

REKLAMA

2133638433 views

REKLAMA

2131842123 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131842126 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131842130 views