REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież potępił akty antysemityzmu w Europie

Papież potępił akty antysemityzmu w Europie

-

Papież Franciszek fot.Claudio Peri/EPA
Papież Franciszek fot.Claudio Peri/EPA

Papież Franciszek potępił “antysemickie tendencje w Europie”. Mówił o tym w poniedziałek podczas spotkania z delegacją europejskich rabinów. Papież oddał hołd zmarłemu byłemu głównemu rabinowi Rzymu Elio Toaffowi, nazywając go „człowiekiem pokoju i dialogu”.

REKLAMA

Podczas audiencji dla przedstawicieli Konferencji Europejskich Rabinów z jej przewodniczącym Pinchasem Goldschmidtem, rabinem Moskwy, Franciszek z niepokojem odnotował „akty nienawiści i przemocy” wobec Żydów, do jakich obecnie dochodzi.

„Każdy chrześcijanin ma obowiązek potępić stanowczo wszelką formę antysemityzmu” – oświadczył papież. Podkreślił, że pamięć o Auschwitz, gdzie „w sercu Europy” doszło do “wielkiej tragedii Shoah” musi być upomnieniem dla obecnych i przyszłych pokoleń. “Należy potępiać wszędzie przejawy nienawiści i przemocy przeciwko chrześcijanom i wyznawcom innych religii” – dodał.

Franciszek przypomniał także postać legendarnego głównego rabina Rzymu Elio Toaffa, który zmarł w niedzielę w wieku 100 lat. To był „człowiek pokoju i dialogu, który powitał Jana Pawła II podczas jego historycznej wizyty” w rzymskiej synagodze – powiedział papież, przywołując to historyczne wydarzenie. 13 kwietnia 1986 roku po raz pierwszy w dziejach papiestwa, biskup Rzymu przekroczył próg synagogi. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2118941583 views

REKLAMA

2118941681 views

REKLAMA

REKLAMA

2120738037 views

REKLAMA

2118941755 views

REKLAMA

2118941816 views

REKLAMA

2118941869 views