REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Papież: plotkowanie jest rzeczą ludzką, ale nie jest chrześcijańskie

Papież: plotkowanie jest rzeczą ludzką, ale nie jest chrześcijańskie

-

Papież Franciszek powiedział w środę wiernym, że plotkowanie i obmawianie innych jest rzeczą ludzką, ale nie jest chrześcijańskie. Apelował, by we wspólnotach kościelnych unikać obmawiania innych, zazdrości i zawiści oraz podziałów.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież przypomniał, że podział we wspólnocie chrześcijańskiej to jeden z najcięższych grzechów. „To dzieło diabła” – dodał.

REKLAMA

„Jeśli spojrzymy na historię Kościoła, zobaczymy, ile było podziałów między nami chrześcijanami. Także dzisiaj jesteśmy podzieleni” – mówił Franciszek.

„W przeszłości jako chrześcijanie prowadziliśmy wojny między sobą z powodu teologicznych podziałów, wystarczy pomyśleć o Wojnie Trzydziestoletniej” – podkreślił.

Następnie papież stwierdził: “Doświadczenie mówi nam, że jest wiele grzechów przeciwko jedności Kościoła. Nie chodzi tylko o schizmy, myślimy także o bardzo powszechnych błędach naszych wspólnot, o grzechach parafialnych”.

Jak powiedział, „niekiedy nasze parafie, wezwane do tego, by być miejscami dzielenia się, są niestety naznaczone przez zawiść, zazdrość, antypatie; ileż plotkuje się w parafiach”.

“Nie mówię wam, byście obcięli sobie język, tego nie, ale byście prosili Pana o łaskę, by tego nie czynić. To jest ludzkie, ale nie chrześcijańskie” – dodał.

Franciszek opowiedział wiernym, że w swej diecezji w Argentynie usłyszał o starszej kobiecie, która przez całe życie pracowała w parafii i nigdy nikogo nie obmawiała i nie plotkowała.

„Taka kobieta może zostać kanonizowana choćby jutro, to piękny przykład” – oświadczył papież.

Zwracając się do Polaków nawiązał do obchodzonej we wtorek uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.

„Jej opiece zawierzam was wszystkich, wasze rodziny i cały naród polski. Jej matczyna miłość niech was zawsze prowadzi ku Chrystusowi drogami prawdy, dobra i wzajemnej miłości” – powiedział Franciszek.(PAP)

Zdjęcie: Papież Franciszek fot.Jeon Heon-Kyun/Pool/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks