REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPapież o błogosławionych we Wrocławiu elżbietankach: wzór odwagi w głoszeniu Ewangelii

Papież o błogosławionych we Wrocławiu elżbietankach: wzór odwagi w głoszeniu Ewangelii

-

Papież Franciszek wyraził w niedzielę pragnienie, aby przykład beatyfikowanych we Wrocławiu dziesięciu elżbietanek, zamordowanych w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej, pomagał w odważnym głoszeniu Ewangelii. Apelował też do wiernych, aby „nie przyzwyczajali się” do wojny na Ukrainie.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział: „Wczoraj we Wrocławiu w Polsce zostały beatyfikowane siostra Maria Paschalis Jahn i dziewięć sióstr-męczennic z kongregacji sióstr elżbietanek, zabitych pod koniec drugiej wojny światowej w kontekście wrogości wobec wiary chrześcijańskiej”.

REKLAMA

„Tych dziesięć sióstr, choć świadomych niebezpieczeństwa, na jakie były narażone, pozostało u boku ludzi starszych i chorych, którymi się opiekowały. Niech ich przykład wierności Chrystusowi pomoże nam wszystkim, zwłaszcza prześladowanym chrześcijanom w różnych częściach świata, z odwagą głosić Ewangelię” – mówił Franciszek.

Poprosił o „aplauz dla nowych błogosławionych”.

Następnie papież zwrócił się do mieszkańców i władz Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego w związku tym, że ze względów zdrowotnych musiał przełożyć wizytę w tych krajach.

„Z wielką przykrością z powodu problemów z nogą musiałem przełożyć moją wizytę w waszych krajach, planowaną na początek lipca. Odczuwam naprawdę wielki żal, że musiałem przełożyć tę podróż, na której bardzo mi zależy. Przepraszam was za to. Módlmy się o to, abym z pomocą Boga i kuracji medycznej mógł przybyć do was jak najszybciej” – oświadczył.

Franciszek przypomniał, że w niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. „Angażujmy się wszyscy, by wyeliminować tę plagę, aby żadne dziecko nie było pozbawione swych podstawowych prac i nie było zmuszone do pracy” – wezwał. Zmuszanie dzieci do pracy nazwał „dramatyczną rzeczywistością”.

Papież zapewnił również, że zawsze żywa w jego sercu jest myśl o ludności Ukrainy, dotkniętej wojną.

„Niech mijający czas nie ochłodzi naszego bólu i naszego niepokoju o tych umęczonych ludzi. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do tej tragicznej rzeczywistości. Miejmy ją zawsze w sercu. Módlmy się i walczmy o pokój” – apelował.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

REKLAMA

2099865320 views

REKLAMA

REKLAMA

2099865553 views

REKLAMA

2101661945 views

REKLAMA

2099865696 views

REKLAMA

2099865797 views

REKLAMA

2099865907 views