REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież: niech świat nie będzie bierny wobec prześladowań chrześcijan

Papież: niech świat nie będzie bierny wobec prześladowań chrześcijan

-

fot.L'Osservatorre Romano/Handout/EPA
fot.L’Osservatorre Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek zaapelował w poniedziałek do wspólnoty międzynarodowej, aby nie była „milcząca i bezczynna” wobec prześladowań chrześcijan na świecie. Wzywał, aby nie odwracać wzroku od ich cierpień.

REKLAMA

2147483647 clicks

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Regina coeli papież, zwracając się do tysięcy wiernych obecnych na placu Świętego Piotra, mówił o potrzebie niesienia konkretnej pomocy na rzecz obrony „braci i sióstr – prześladowanych, wypędzanych, ścinanych, zabijanych tylko dlatego, że są chrześcijanami”.

„Są oni naszymi dzisiejszymi męczennikami i jest ich wielu. Możemy powiedzieć, że jest ich więcej niż w pierwszych wiekach (chrześcijaństwa)” – powiedział papież.

Następnie dodał: „Wyrażam pragnienie, aby wspólnota międzynarodowa nie patrzyła w milczeniu i bezradnie na tę niedopuszczalną zbrodnię, która stanowi niepokojące odstępstwo od najbardziej elementarnych praw człowieka”.

Franciszek wezwał, aby społeczność międzynarodowa „nie odwracała wzroku w drugą stronę”.

Prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce były jednym z najważniejszych tematów papieskich homilii podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

W rozważaniach przed poniedziałkową maryjną modlitwą papież powiedział, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa i nadzieja, jaką przyniósł, to najpiękniejszy dar, jaki chrześcijanin może i powinien ofiarować braciom.

“Radosna nowina o zmartwychwstaniu powinna błyszczeć na naszym obliczu, w naszych uczuciach i zachowaniu oraz w sposobie, w jaki traktujemy innych” – dodał.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131462293 views

REKLAMA

REKLAMA

2131462308 views

REKLAMA

REKLAMA

2133258628 views

REKLAMA

2131462318 views

REKLAMA

2131462321 views

REKLAMA

2131462325 views