REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPapież: Na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez, zatrzymać to okrucieństwo

Papież: Na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez, zatrzymać to okrucieństwo

-

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że „na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez”. „To nie jest tylko operacja militarna, to wojna, które sieje śmierć , zniszczenie i nędzę” – zaznaczył papież apelując o wstrzymanie ataków i umożliwienie dostarczenia pomocy humanitarnej. Zadeklarował, że Stolica Apostolska jest gotowa „uczynić wszystko” dla pokoju.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież oświadczył: „Ofiar jest coraz więcej, tak, jak osób, które uciekają, zwłaszcza matek i dzieci”.

REKLAMA

„W tym umęczonym kraju z godziny na godzinę dramatycznie rośnie potrzeba pomocy humanitarnej. Kieruję mój żarliwy apel, by naprawdę zapewniono korytarze humanitarne i by zagwarantowany i ułatwiony był dostęp do pomocy w oblężonych strefach, by zaoferować ratunek naszym braciom i siostrom, nękanym przez bomby i strach” – zaznaczył Franciszek.

Następnie dodał: „Dziękuję wszystkim tym, którzy przyjmują uchodźców”.

„Przede wszystkim błagam o to, by zakończyły się zbrojne ataki i przeważyły negocjacje, a także zdrowy rozsądek i by znów respektowano prawo międzynarodowe” – apelował papież.

Franciszek podziękował dziennikarzom obecnym na Ukrainie, którzy – jak stwierdził – „by zapewnić informacje wystawiają na ryzyko swoje własne życie”. „Dziękuję wam bracia i siostry za tę waszą służbę, która pozwala nam być blisko dramatu tej ludności i ocenić okrucieństwo wojny” – dodał wśród braw.

Razem z wiernymi, wśród których wielu trzymało ukraińskie flagi, papież modlił się za Ukrainę. Po wspólnym odmówieniu modlitwy ogłosił: „Stolica Apostolska jest gotowa uczynić wszystko, oddać się na służbę dla pokoju”.

Poinformował, że na Ukrainę pojechało w tych dniach dwóch kardynałów, by „służyć i pomagać ludziom”. To papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski oraz kardynał Michael Czerny z dykasterii integralnego rozwoju człowieka.

„Ich obecność – wyjaśnił – jest obecnością nie tylko papieża, ale całego ludu chrześcijańskiego, który chce się zbliżyć, by powiedzieć: wojna jest szaleństwem, proszę zatrzymajcie się, zobaczcie to okrucieństwo”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

REKLAMA

2103076349 views

REKLAMA

2103076582 views

REKLAMA

2104872974 views

REKLAMA

2103076725 views

REKLAMA

2103076825 views

REKLAMA

2103076934 views