REKLAMA

2115449985 views

REKLAMA

2115449984 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: możni odpowiedzą na sądzie Bożym, czy zapewnili wszystkim żywność

Papież: możni odpowiedzą na sądzie Bożym, czy zapewnili wszystkim żywność

-

Papież Franciszek fot.Giuseppe Lami/EPA
Papież Franciszek fot.Giuseppe Lami/EPA

Papież Franciszek powiedział we wtorek, że ludzie “możni” odpowiedzą na sądzie Bożym, czy zrobili wszystko, aby żadnemu człowiekowi na świecie nie zabrakło jedzenia. O pladze głodu mówił podczas mszy z okazji inauguracji obrad Caritas Internationalis.

REKLAMA

Zwracając się do uczestników obrad zgromadzenia ogólnego międzynarodowego Caritas ze 164 krajów obecnych na mszy w bazylice Świętego Piotra, papież przypomniał o prowadzonej w ostatnich miesiącach wielkiej kampanii tej organizacji kościelnej pod hasłem: „Rodzina ludzka, żywność dla wszystkich”.

Następnie Franciszek apelował: „Trzeba robić, co w naszej mocy, aby wszyscy mieli co jeść, ale także przypominać możnym Ziemi, że Bóg wezwie ich pewnego dnia przed sąd”. Papież dodał, że wtedy okaże się naprawdę, czy starali się oni zapewnić jedzenie każdej osobie i czy działali na rzecz tego, by środowisko nie było niszczone, lecz by mogło przynosić żywność.

„Tyle ludzi oczekuje także dzisiaj, by wystarczająco zjeść. Planeta ma żywność dla wszystkich, ale wydaje się, iż brakuje woli, by dzielić się nią ze wszystkimi” – oświadczył Franciszek.

Przypomniał, że Caritas wyraża „pragnienie Kościoła, by wychodzić na spotkanie Chrystusa obecnego w każdej osobie, zwłaszcza ubogiej i cierpiącej”.

Papież nawiązał też do prześladowań chrześcijan na świecie, mówiąc: „Nie możemy zapominać o naszych braciach chrześcijanach, którzy przemocą pozbawiani są zarówno pokarmu dla ciała, jak i dla duszy”.

„Zostali wygnani ze swoich domów i swoich kościołów, które są niekiedy niszczone” – dodał.

„Ponawiam apel, aby nie zapominać o tych osobach i o tej niedopuszczalnej niesprawiedliwości” – powiedział.

Tematem obrad XX zgromadzenia ogólnego Caritas Internationalis są słowa: „Jedna rodzina ludzka, troska o stworzenie”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116675433 views

REKLAMA

REKLAMA

2116675632 views

REKLAMA

REKLAMA

2118472001 views

REKLAMA

2116675739 views

REKLAMA

2116675824 views

REKLAMA

2116675912 views