REKLAMA

2118662276 views

REKLAMA

2118662275 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPapież: krzyża nie nosi się z powodu przesądów ani dla ozdoby

Papież: krzyża nie nosi się z powodu przesądów ani dla ozdoby

-

Krzyż “nie może być sprowadzony do przedmiotu noszonego z powodu przesądów albo jako ozdobny naszyjnik” – powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Pozdrowił obecnych tam Polaków.

Zwracając się do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra Franciszek mówił, że “krzyż jest świętym znakiem miłości Boga, znakiem ofiary Jezusa”.

REKLAMA

“Zróbmy tak, aby krzyż zawieszony na ścianie w domu albo ten mały, jaki nosimy na szyi, był znakiem naszego pragnienia przyłączenia się do Chrystusa w służbie z miłością na rzecz braci, zwłaszcza najmniejszych i najsłabszych”- wezwał papież.

“Jeśli chcemy być uczniami Jezusa, to jesteśmy wezwani do naśladowania go poświęcając bezwarunkowo nasze życie w imię miłości Boga i bliźniego” – dodał.

Franciszek przypomniał, że 1 września Kościół katolicki z innymi kościołami chrześcijańskimi obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Odnotował, że w związku z nimi odbywają się różne inicjatywy na świecie, między innymi w Port-Louis na Mauritiusie, gdzie niedawno – jak mówił – doszło do katastrofy ekologicznej. Z tankowca wyciekło tam około tysiąca ton ropy naftowej.

Franciszek zaapelował o położenie kresu napięciom na Morzu Śródziemnym.

“Śledzę z zaniepokojeniem napięcia we wschodnim rejonie Morza Śródziemnego, które zwiększyły się z powodu różnych ognisk niestabilności. Kieruję apel o konstruktywny dialog i poszanowanie międzynarodowej praworządności, by rozwiązać konflikty, zagrażające pokojowi narodów w tym regionie”- powiedział.

Trwa tam spór między Turcją a Grecją o prawo do eksploatacji surowców na Morzu Śródziemnym.

Papież zauważył, że na plac Świętego Piotra przybyli pielgrzymi z różnych krajów, w tym z Polski. “Widzę polskie flagi, pozdrawiam Polaków”- dodał.

W środę 2 września po raz pierwszy od prawie pół roku odbędzie się audiencja generalna papieża z udziałem wiernych. Jej miejscem będzie wewnętrzny dziedziniec Świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim.

Od marca Franciszek wygłaszał transmitowaną przez watykańskie media katechezę i kierował pozdrowienia z papieskiej biblioteki.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

REKLAMA

2118006905 views

REKLAMA

2118007042 views

REKLAMA

REKLAMA

2119803401 views

REKLAMA

2118007128 views

REKLAMA

2118007201 views

REKLAMA

2118007268 views