REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Papież Franciszek: nie zapominajmy o danym przez Boga chlebie życia

Papież Franciszek: nie zapominajmy o danym przez Boga chlebie życia

-

fot.Giorgio Onorati/EPA
fot.Giorgio Onorati/EPA

Nie możemy zapominać, że to Jezus Chrystus nadaje sens życiu człowieka i że przede wszystkim trzeba zabiegać o zaspokojenie głodu duchowego danym przez Niego chlebem życia – mówił papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania w Watykanie.

REKLAMA

Zwracając się do wiernych przed południową modlitwą Anioł Pański, papież, cytowany przez austriacką katolicką agencję prasową Kathpress, skoncentrował się na opisanym w Ewangelii cudownym rozmnożeniu chleba przez Chrystusa.

Ludzie podążający za Jezusem do Kafarnaum nie rozumieli, że ofiarowany im chleb to wyraz Jego miłości; większą wartość przypisali darowanemu im chlebowi niż temu, kto ich nim obdarował – powiedział Franciszek.

W obliczu tej duchowej ślepoty Bóg wzywa człowieka do wyjścia poza potrzeby doczesne. Choć są one ważne, to człowiek powinien starać się przede wszystkim o zaspokojenie innego, ważniejszego głodu – głodu życia, wieczności, który tylko Bóg może zaspokoić chlebem życia – wyjaśnił papież.

Jak dodał, chleb życia jest nam dany po to, byśmy mogli zaspokajać duchowy i doczesny głód naszych braci i sióstr oraz wszędzie głosili Ewangelię.

“Tak bardzo potrzebujemy obecności Boga w codziennym życiu” – mówił papież. Bóg zachęca nas do pamiętania, że należy troszczyć się o chleb codzienny, ale jeszcze ważniejsze jest umacnianie wiary w Niego, Tego, który zaspokaja nasz głód prawdy, sprawiedliwości i daje człowiekowi pocieszenie – dodał Franciszek. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks