REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPapież: dzisiaj posiadanie dzieci jest także kwestią patriotyzmu

Papież: dzisiaj posiadanie dzieci jest także kwestią patriotyzmu

-

„Dzisiaj posiadanie dzieci jest także kwestią patriotyzmu, by kraj się rozwijał” – powiedział papież Franciszek w poniedziałek podczas spotkania z delegacją włoskiej federacji przemysłowców Confindustria. Tak odniósł się do kryzysu demograficznego we Włoszech i innych krajach.

W wystąpieniu papież podkreślił, że spadek liczby urodzeń w połączeniu ze starzeniem się społeczeństwa pogarsza także sytuację przedsiębiorców i ogólnie gospodarki. Jak dodał, jest coraz mniej rąk do pracy i rosną wydatki na emerytury z budżetu.

REKLAMA

„Pilne jest wspieranie czynami rodzin i przyrostu naturalnego” – zaapelował.

Franciszek dodał: „Musimy działać, by jak najszybciej wyjść z zimy demograficznej, w jakiej żyją Włochy i inne kraje”.

Odnosząc się do tego kryzysu kwestii stwierdził też: „Czasem kobieta, która pracuje tu czy tam boi się zajść w ciążę. Bo faktem jest, nie mówię, że to dotyczy was, że kiedy zaczyna być dostrzegalny brzuch ciążowy, wyrzucają kobietę z pracy”.

Papież ocenił także, że kiedy zbyt duża jest różnica w wynagrodzeniach, „choruje wspólnota pracownicza, a potem szybko i społeczeństwo”.

„Adriano Olivetti, wasz wielki kolega z minionego wieku, wyznaczył limit, jaki może dzielić najwyższe i najniższe pensje, bo wiedział, że kiedy te różnice są zbyt duże, traci się we wspólnocie pracowników poczucie przynależności i wspólnego przeznaczenia, nie ma empatii i solidarności między wszystkimi” – powiedział Franciszek przywołując postać włoskiego przedsiębiorcy.

Papież podziękował przemysłowcom za wspieranie narodu ukraińskiego, zwłaszcza dzieci.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2100019415 views

REKLAMA

REKLAMA

2100019648 views

REKLAMA

REKLAMA

2101816040 views

REKLAMA

2100019791 views

REKLAMA

2100019892 views

REKLAMA

2100020002 views