REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Pandemia jednym z tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem

Pandemia jednym z tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem

-

Kryzys pandemii był jednym z tematów rozmowy prezydenta RP Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem w piątek w Watykanie – podało po audiencji biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Andrzej Duda był pierwszym prezydentem przyjętym przez papieża od początku pandemii.

Komunikat został wydany po rozmowie prezydenta z papieżem Franciszkiem, a następnie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

REKLAMA

“Serdeczne rozmowy odbyły się w związku ze stuleciem urodzin świętego Jana Pawła II i 40. rocznicą założenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ‘Solidarność'” – głosi komunikat.

Podkreślono w nim, że podczas rozmów zostały poruszone interesujące obie strony tematy dotyczące misji Kościoła, wśród nich promocja rodziny i edukacji młodzieży.

Wśród międzynarodowych tematów Watykan wymienił trwający kryzys pandemii, sytuację regionalną i bezpieczeństwo.

Prezydent wręczył papieżowi Franciszkowi upominek w postać kopi obrazu Matki Boskiej Łaskawej, patronki Warszawy – przekazały źródła w Kancelarii Prezydenta.

Program wizyty za Spiżową Bramą przewidywał rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji. Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie zaplanowano też spotkanie prezydenta RP z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego papież przyjął na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa.

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją udał się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II. (PAP)

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks