REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPakistan. Wypadek śmigłowca, 2 ambasadorów nie żyje, polski - ranny

Pakistan. Wypadek śmigłowca, 2 ambasadorów nie żyje, polski – ranny

-

fot.Zafar Abbas/EPA
fot.Zafar Abbas/EPA

Co najmniej sześć osób, w tym ambasador Norwegii i Filipin oraz żony ambasadorów Malezji i Indonezji, zginęli w piątek w wypadku wojskowego śmigłowca w Pakistanie. Ranny został polski ambasador Andrzej Ananicz. Do zestrzelenia maszyny przyznali talibowie.

Ranny został też ambasador Holandii – podały pakistańskie źródła wojskowe. Zginęli również dwaj pakistańscy piloci.

REKLAMA

Talibowie ogłosili, że zestrzelili helikopter przy użyciu ręcznej wyrzutni rakietowej, mając nadzieję, że celują w maszynę premiera Nawaza Sharifa. „Nawaz Sharif i jego sojusznicy to nasze najważniejsze cele” – napisał w oświadczeniu ich rzecznik Muhammad Khurasani.

Delegacja dyplomatów i dziennikarzy udała się w piątek trzema helikopterami Mi-17 do turystycznego regionu Gilgit-Baltistan w pakistańskim Kaszmirze na uroczystość otwarcia wyciągu narciarskiego. Jeden ze śmigłowców podczas lądowania rozbił się i spadł na budynek szkoły – powiedział agencji AFP jeden z pasażerów drugiego helikoptera.

Na uroczystości miał przemawiać premier Sharif. Szef rządu podróżował oddzielnie – leciał samolotem i wrócił do Islamabadu zaraz po wypadku. W mieście Gilgit miała odbyć się konferencja prasowa premiera wraz z dyplomatami i dziennikarzami.

Choć talibowie nie działają w regionie Gilgit, często biorą na siebie odpowiedzialność za incydenty, których faktycznie nie byli sprawcami – przypomina agencja Reutera.

Media twierdzą, że na pokładzie Mi-17, który się rozbił, było 11 cudzoziemców, w tym dyplomaci, i sześciu Pakistańczyków

Według świadków w wyniku wypadku szkoła w dolinie Naltar stanęła w ogniu; w szkole były wtedy dzieci.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103227821 views

REKLAMA

2103228054 views

REKLAMA

2105024446 views

REKLAMA

2103228197 views

REKLAMA

2103228297 views

REKLAMA

2103228406 views