REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPakistan. Eksplozja na granicy z Indiami, 45 zabitych

Pakistan. Eksplozja na granicy z Indiami, 45 zabitych

-

Co najmniej 45 osób zginęło w niedzielę w wyniku zamachu samobójczego po pakistańskiej stronie granicy pakistańsko-indyjskiej – poinformowała lokalna policja. Bomba została zdetonowana zaraz po zakończeniu codziennych uroczystości w punkcie granicznym Wagah.

Władze ostrzegają, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ jest ponad 70 rannych, a kilku w stanie krytycznym. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.

REKLAMA

Szef policji w prowincji Pendżab Mushtaq Sukhera powiedział, że służby dysponowały z wyprzedzeniem informacjami o możliwym zamachu.

Do tej pory nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za ten atak.

Ładunek wybuchowy został zdetonowany zaraz po zakończeniu uroczystości w Wagah, która każdego dnia przyciąga po obu stronach granicy tysiące Pakistańczyków i Indusów. Ceremonię, uważaną za przejaw rywalizacji między dwiema nuklearnymi potęgami, rozpoczyna wielobarwna parada wojskowa po obu stronach granicy, a kończy przed zachodem słońca uroczyste skoordynowane opuszczenie flag obu krajów i zamknięcie granicy.

Do ataku doszło, gdy między Pakistanem a Indiami dochodzi do nasilenia ataków na tle konfliktu o Kaszmir.

Ponadto pakistańska armia rozpoczęła operację przeciwko talibom w północno-zachodniej części kraju, przy granicy z Afganistanem. Od początku tej operacji, w połowie czerwca, zginęło – według pakistańskich władz – ponad 1,1 tys. bojowników. Bilans ten podważają sami talibowie, którzy twierdzą, że przed rozpoczęciem rządowej ofensywy opuścili licznie swoje kryjówki.(PAP)

fot.EPA/RAHAT DAR

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2096878956 views

REKLAMA

REKLAMA

2096879189 views

REKLAMA

REKLAMA

2098675583 views

REKLAMA

2096879336 views

REKLAMA

2096879437 views

REKLAMA

2096879548 views