REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ojciec zamachowca z Manchesteru: mój syn nie był powiązany z bojownikami

Ojciec zamachowca z Manchesteru: mój syn nie był powiązany z bojownikami

-

fot.Andy Rain/EPA

Ojciec domniemanego zamachowca z Manchesteru Salmana Abediego w rozmowie z agencją Associated Press zaprzeczył w środę, jakoby jego syn był powiązany z dżihadystami lub miał cokolwiek wspólnego z poniedziałkowym atakiem, w którym zginęły 22 osoby.

REKLAMA

Ramadan Abedi twierdzi, że rozmawiał ze swoim 22-letnim synem pięć dni temu, gdy przygotowywał się do wyjazdu do Arabii Saudyjskiej i brzmiał wtedy “normalnie”.

Dodał, że jego syn był w Libii półtora miesiąca temu.

“Nie wierzymy w zabijanie niewinnych. To nie my” – powiedział Ramadan Abedi, który obecnie przebywa w libijskiej stolicy, Trypolisie. “Nie jesteśmy tymi, którzy wysadzają się w powietrze wśród niewinnych” – oświadczył.

Potwierdził, że jego drugi syn, Ismail, we wtorek rano został aresztowany w Anglii.

Według Ramadana Salman planował udać się z Arabii Saudyjskiej do Libii, by spędzić z rodziną ramadan.

Ramadan Abedi uciekł z Trypolisu w 1993 roku, gdy za rządów pułkownika Muammara Kadafiego wydano za nim nakaz aresztowania. Otrzymał azyl w Wielkiej Brytanii, a teraz pracuje w centralnych siłach bezpieczeństwa w Trypolisie.

AP cytuje również byłego przedstawiciela libijskich sił bezpieczeństwa Abdela Basita Haruna, który twierdzi, że zna Ramadana Abediego. Według niego Ramadan w latach 90. był członkiem wspieranej przez Al-Kaidę Libijskiej Islamskiej Grupy Bojowej (LIFG).

Organizacja ta rozwiązała się, ale według Haruna Ramadan Abedi należy do ruchu salafitów-dżihadystów, najbardziej radykalnego odłamu salafizmu, wychwalanego przez Al-Kaidę i Państwo Islamskie.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca zdetonował bombę tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. (PAP)

5 KOMENTARZE

    • Blad, Idioto.
      W normalnym swiecie – bez bozkow: nikt by sie nie zabijal, gwalcil kozy czy nieletnich chlopcow (czytaj norwid), wierzyl w zyda czy super gacie. Tylko religijni zabijaja bo im ich BUG kazal.

    • Sposc wode, wloz telefon do kieszeni i wracaj na rusztowanie… Wiem ze nauczono cie po prostu robic za stodola, ale nie zapomnij umyc raczek!

    • Sadzac.z wypowiedzi nie jestes wyznawca jakiejkolwiek religii. Ok, ale dlaczego nazywasz kogos Idiota? Juz zasiales zalazek konfliktu. Czy aby na pewno ateisci nie zabijaja??? Skad masz takie dane, Idioto???

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks