REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Obama i Cameron rozmawiali o walce z IS

Obama i Cameron rozmawiali o walce z IS

-

David Cameron fot.Facundo Arrizabalaga/EPA
David Cameron fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Walka z Państwem Islamskim (IS) była tematem rozmowy telefonicznej prezydenta USA Baracka Obamy i premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona – poinformował w piątek Biały Dom.

REKLAMA

Obaj przywódcy potwierdzili, że każde państwo będzie mogło przyłączyć się do koalicji walczącej z IS, jeśli tylko jego cele polityczne i wojskowe w Syrii będą takie same jak koalicji.

Obama i Cameron rozmawiali dzień po przyłączeniu się Wielkiej Brytanii do ataków na cele Państwa Islamskiego w Syrii. W czwartek nad ranem brytyjskie bombowce dokonały pierwszego nalotu, zaledwie po kilku godzinach od wyrażenia na to zgody przez parlament w Londynie. Atakowano pola naftowe. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks