REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNowy szef VW deklaruje troskę o utrzymanie miejsc pracy

Nowy szef VW deklaruje troskę o utrzymanie miejsc pracy

-

Matthias Mueller fot.Julian Stratenschulte/EPA
Matthias Mueller fot.Julian Stratenschulte/EPA

Nowy szef Volkswagena Matthias Mueller zapewnił we wtorek załogę w centrali koncernu w Wolfsburgu, że uczyni wszystko, by utrzymać miejsca pracy w przedsiębiorstwie, pogrążonym w kryzysie w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin.

REKLAMA

Przyznał zarazem, że niezbędne zmiany w przedsiębiorstwie “nie będą bezbolesne”. Zapowiedział, że inwestycje, które nie są absolutnie konieczne, zostaną poniechane lub odłożone. Podkreślił, że “jest perspektywa” rozwiązań technicznych dla klientów, którzy kupili samochody Volkswagena z silnikami dieslowskimi z oprogramowaniem umożliwiającym manipulowanie pomiarem emisji spalin. Dodał, że staranność jest w tym przypadku ważniejsza niż szybkość działania.

Wskazał, że objęte skandalem pojazdy są “bezpieczne technicznie” i gotowe do eksploatacji. “Bezpieczeństwo naszych klientów w żadnym momencie nie było zagrożone” – podkreślił. Zapewnił też, że wszystkie pojazdy Volkswagena objęte najnowszą europejską normą emisji spalin (Euro 6) są zgodne z przepisami i wytycznymi. “Dla Wolfsburga oznacza to: można produkować nadal” – powiedział.

Także premier kraju związkowego Dolna Saksonia, członek rady nadzorczej Volkswagena Stephan Weil obiecywał we wtorek załodze dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnienia w koncernie. Z kolei szef rady zakładowej Volkswagena Bernd Osterloh zapewniał, że na razie nie przewiduje się cięć zatrudnienia, choć przyznał, że skandal będzie kosztował miliardy euro.

Volkswagen zatrudnia na całym świecie ok. 600 tys. osób, w tym w centrali w Wolfsburgu ok. 72,5 tys.

Koszty Volkswagena w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin będą najprawdopodobniej sięgać dziesiątków miliardów dolarów i przedwcześnie zniweczą status najlepszego producenta aut na świecie, o co niemiecki koncern od dawna zabiegał. Volkswagen będzie musiał zapłacić zarówno kary w różnych krajach, jak i zmierzyć się z ogromnymi wydatkami związanymi z wymianą oszukańczego oprogramowania umożliwiającego manipulowanie pomiarem spalin w nawet 11 milionach samochodów na świecie.(PAP)

Matthias Mueller fot.Julian Stratenschulte/EPA
Matthias Mueller fot.Julian Stratenschulte/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122602332 views

REKLAMA

REKLAMA

2122602349 views

REKLAMA

REKLAMA

2124398669 views

REKLAMA

2122602359 views

REKLAMA

2122602365 views

REKLAMA

2122602369 views