REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNiemcy/Rozpoczęła się Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa

Niemcy/Rozpoczęła się Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa

-

W stolicy Bawarii w piątek rozpoczęła się 51. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC). W obradach uczestniczy 20 szefów państw i rządów oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony z 70 krajów.

“Ubiegły rok był rokiem katastrofalnym z punktu widzenia polityki bezpieczeństwa” – powiedział przewodniczący MSC, niemiecki dyplomata Wolfgang Ischinger. Zapowiedział, że punktem centralnym tegorocznego spotkania będzie sytuacja na Ukrainie.

REKLAMA

Podczas ubiegłorocznego spotkania trwały protesty na Majdanie, ale nikt nie spodziewał się, że konflikt przekształci się w najpoważniejszy kryzys od rozpadu Związku Radzieckiego – zaznaczył Ischinger.

Pierwszymi mówcami będą niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

W sobotę w obradach w Monachium weźmie kanclerz Niemiec Angela Merkel, która w piątek po południu wraz z prezydentem Francji Francois Hollandem złoży wizytę w Moskwie. Merkel i Hollande wystąpili w czwartek nieoczekiwanie z inicjatywą nowego planu pokojowego dla Ukrainy.

W monachijskiej konferencji wezmą udział wiceprezydent USA Joe Biden, jego ukraiński odpowiednik Petro Poroszenko oraz szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Lawrow. W konferencji udział wezmą także wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak oraz szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Oprócz problematyki ukraińskiej program trzydniowego spotkania przewiduje też dyskusję o zagrożeniu ze strony islamskim terroryzmem – szczególnie z Państwem Islamskim.

Z Monachium Jacek Lepiarz (PAP)

fot.Olivier Hoslet/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128668054 views

REKLAMA

REKLAMA

2128668070 views

REKLAMA

REKLAMA

2130464390 views

REKLAMA

2128668080 views

REKLAMA

2128668084 views

REKLAMA

2128668088 views