REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNiemcy. Sąd w Rostocku zdecydował o przekazaniu Adriana M. Polsce

Niemcy. Sąd w Rostocku zdecydował o przekazaniu Adriana M. Polsce

-

POlicja podczas poszukiwań Maji fot.Marcin Bielecki/EPA
POlicja podczas poszukiwań Mai
fot.Marcin Bielecki/EPA

Wyższy Sąd Krajowy w Rostocku podjął decyzję o przekazaniu polskiemu wymiarowi sprawiedliwości Adriana M. – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka sądu Christine Boehm. 31-letni mężczyzna jest podejrzany o uprowadzenie 10-letniej Mai.

Boehm wyjaśniła, że izba karna sądu zarządziła wobec Adriana M. areszt dla osób podlegających ekstradycji. Przekazanie stronie polskiej może, jej zdaniem, nastąpić już „wkrótce”, ponieważ aresztowany wyraził zgodę na uproszczoną procedurę ekstradycji.

REKLAMA

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał w zeszłym tygodniu europejski nakaz aresztowania Adriana M. i przekazał ten nakaz stronie niemieckiej. Mężczyzna, zatrzymany w Meklemburgii, przebywa obecnie w zakładzie karnym w Buetzow pod Rostockiem.

Wcześniej zarzuty uprowadzenia, spowodowania obrażeń ciała i pozbawienia wolności 10-letniej Mai z podszczecińskiego Wołczkowa postawiła mężczyźnie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W czwartek wieczorem, także na wniosek szczecińskiej prokuratury, która prowadzi w sprawie M. śledztwo, Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum zdecydował o 14-dniowym areszcie dla podejrzanego, liczonym od dnia jego sprowadzenia do Polski.

Szczecińska prokuratura skierowała wniosek do strony niemieckiej o udzielenie pomocy prawnej, a co za tym idzie przekazanie kopii zebranych przez stronę niemiecką do tej pory materiałów śledztwa.

Poszukiwana od wtorku 10-letnia Maja z Wołczkowa została odnaleziona w środę na terenie Niemiec. Policja zatrzymała w tej sprawie mężczyznę, który był przy dziewczynce. M. był już notowany za porwanie dziecka w Wlk. Brytanii.

Podczas poszukiwań dziewczynki po raz pierwszy w Polsce uruchomiono system Child Alert, stosowany w szczególnych i skomplikowanych przypadkach zaginięcia dzieci. Zakłada on jak najszybsze rozpowszechnianie informacji o zaginionym dziecku.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107696372 views

REKLAMA

REKLAMA

2107696604 views

REKLAMA

2109492995 views

REKLAMA

2107696745 views

REKLAMA

2107696844 views

REKLAMA

2107696952 views