REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Niemcy: niemal 500 islamistów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa

Niemcy: niemal 500 islamistów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa

-

Na terenie Niemiec przebywa obecnie 497 islamistów stwarzających zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – podał w niedzielę niemiecki dziennik “Welt am Sonntag”. W styczniu 2015 roku na liście BKA było 270 osób.

Osoby zakwalifikowane przez służby do grupy stanowiącej zagrożenie mogą ze względu na radykalną postawę w każdej chwili dokonać zamachu terrorystycznego – pisze “Welt am Sonntag”.

REKLAMA

W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba potencjalnych terrorystów niemal się podwoiła – w styczniu 2015 roku na czarnej liście BKA znajdowało się 270 nazwisk. Kolejnych 339 islamistów uważanych jest przez policję za sympatyków Państwa Islamskiego (IS) i potencjalnych pomocników terrorystów.

Wysoka liczba osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa niepokoi władze w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji. “Zakończony sukcesem zamach na drużyny +narodów krzyżowców+, do których zaliczani są także Niemcy, miałby szczególne symboliczne znaczenie” – oceniają eksperci BKA. (PAP)

fot.Abedin

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA