REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNiemcy. Merkel: Berlin nie uzna aneksji Krymu

Niemcy. Merkel: Berlin nie uzna aneksji Krymu

-

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w poniedziałek po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, że jej kraj nie uzna dokonanej rok temu z naruszeniem prawa międzynarodowego aneksji Krymu.

„Nie zapomnimy tego, gdyż (aneksja Krymu) oznaczała zakwestionowanie ładu pokojowego w Europie” – powiedziała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z Poroszenką. Jak zaznaczyła, Niemcy nie zrezygnują z zabiegów o przywrócenie pełnej suwerenności i integralności terytorialnej państwa ukraińskiego. „Obejmuje to oczywiście Krym, ale przede wszystkim tereny wokół Doniecka i Ługańska” – wyjaśniła kanclerz.

REKLAMA

Zdaniem Merkel zawieszenie broni „nie zostało dotąd osiągnięte”. W procesie wycofywania ciężkiej broni istnieją „poważne luki” po stronie separatystów – oceniła.

Poroszenko zapewnił, że Ukraina zrealizowała postanowienia z Mińska i wezwał Rosję do wywarcia presji na separatystów, aby również wywiązali się z zobowiązań. „Nie istnieje alternatywa wobec porozumienia z Mińska” – podkreślił.

Poroszenko przyjechał do Berlina w pierwszą rocznicę referendum na Krymie, które doprowadziło do oderwania półwyspu od Ukrainy i jego nieuznawanej przez Zachód aneksji przez Rosję. Jest to jego pierwsza oficjalna wizyta w Niemczech. Prezydent Joachim Gauck powitał szefa państwa ukraińskiego z honorami wojskowymi.(PAP)

fot.Maurizio Gambarini/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097012205 views

REKLAMA

REKLAMA

2097012438 views

REKLAMA

REKLAMA

2098808832 views

REKLAMA

2097012585 views

REKLAMA

2097012686 views

REKLAMA

2097012797 views