REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNiemcy. 17-latka, która zleciła zabójstwo rodziców, skazana na 9,5 roku więzienia

Niemcy. 17-latka, która zleciła zabójstwo rodziców, skazana na 9,5 roku więzienia

-

Po dwóch tygodniach rozprawy przed sądem rejonowym w Bayreuth (Bawaria) zapadł wyrok w niejawnym procesie w sprawie śmierci małżeństwa lekarzy S.: 47-letniej Antje i 51-letniego Stefana. Skazana została para nastolatków: 17-letnia córka zamordowanych lekarzy oraz jej 19-letni partner – opisuje “Bild”.

“Hannah nienawidziła swoich rodziców, chciała ich śmierci” – uzasadniła sędzia Andrea Deyerling wyrok, który zapadł w poniedziałek. 17-letnia uczennica Hannah S. została skazana na 9,5 roku więzienia. Jej chłopak Felix dostał wyrok 13,5 roku pozbawienia wolności za podwójne morderstwo pary lekarzy S.
Zdarzenie miało miejsce w domu rodziny S. w Mistelbach w nocy z 8 na 9 stycznia. “To była tragedia, która zdarzyła się w świecie, który wydawał się wzorowy” – podkreśliła sędzia. Za sprawą tej zbrodni osierocona została trójka młodszego rodzeństwa Hannah.
Nastolatka sprawiała problemy wychowawcze od 2019 roku – opuszczała lekcje w szkole średniej, lekceważyła zakazy w domu. Znajomym mówiła, że “któregoś dnia ich (rodziców) zabije”. Matka nastolatki jesienią 2021 roku zgłosiła się do urzędu ds. młodzieży, chcąc zapisać się na kurs samoobrony. “Bała się swojej córki Hannah” – podkreśliła sędzia.
Aby nie stracić najstarszego dziecka, rodzice pozwolili zamieszkać u siebie przyjacielowi Hannah – 19-letniemu Felixowi S., który został wyrzucony przez własnych rodziców z domu. “Są dla mnie naprawdę mili, dali mi dom” – przyznawał Felix S. Jednak “Hannah manipulowała nim i twierdziła, że rodzice ją biją” – pisze “Bild”.
8 stycznia Hannah chciała się dowiedzieć przez wyszukiwarkę Google, czy “można mieszkać samemu w domu swoich rodziców w wieku 16 lat, jeśli oni nie żyją”.
Późnym wieczorem nastolatka zdecydowała, że “rodziców trzeba się pozbyć”. Jak zeznał Felix S., Hannah wręczyła mu lampkę czołową, rękawiczki, a także nóż z 8-centymetrowym ostrzem. Nastolatek zakradł się do sypialni rodziców i dokonał tam makabrycznej zbrodni – Stefan S. został dźgnięty w głowę 12 razy i 9 razy w szyję.
W tym czasie Hannah powstrzymywała próby interwencji młodszego rodzeństwa, w tym 14-letniego brata, który chciał pomóc rodzicom, słysząc ich krzyki.
Hannah po zbrodni pocieszyła brata słowami: “Nie jest tak źle. Wszyscy możemy zostać w domu. Felix ma już 18 lat, może cię adoptować”. Następnie para uciekła pieszo “trzymając się za ręce” do oddalonego o 4 km Bayreuth.
Felix S. sam zgłosił się na policję. W trakcie procesu “okazał skruchę” i przyznał do winy – podkreśliła sędzia. Nastolatka natomiast “do samego końca zaprzeczała jakiemukolwiek udziałowi w zbrodni”. Przekonywała, że obudziły ją dopiero krzyki matki, a brata powstrzymywała “z troski o niego”.
Hannah S. “była głównym beneficjentem zbrodni, a poprzez swoje działania także współsprawcą podwójnego zabójstwa. Celowo okłamała swojego chłopaka i rozpoznała jego podatność na manipulację”. Była na tyle samolubna, że nawet nie okazywała współczucia pogrążonemu w żałobie rodzeństwu – podkreślił “Bild”, zaznaczając, że obydwoje oskarżeni “przyjęli wyrok sądu bez widocznych emocji”. (PAP)

REKLAMA

2097753726 views

REKLAMA

REKLAMA

2097753960 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550352 views

REKLAMA

2097754103 views

REKLAMA

2097754204 views

REKLAMA

2097754314 views