REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNepal. Armia: śmigłowiec USA zniszczony, nikt nie ocalał

Nepal. Armia: śmigłowiec USA zniszczony, nikt nie ocalał

-

fot.Narendra Shresta/EPA
fot.Narendra Shresta/EPA

Śmigłowiec amerykańskich marines, który zaginął we wtorek w górach w Nepalu w czasie akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi, został całkowicie zniszczony po wypadku. Spośród ośmiu ludzi na pokładzie nikt nie ocalał – podały w piątek nepalskie źródła wojskowe.

REKLAMA

Wcześniej informowano, że w pobliżu granicy z Chinami udało się z powietrza zlokalizować szczątki maszyny.

Przedstawiciel ministerstwa obrony Nepalu Ishwori Prasad Paudyal powiadomił, że w pobliżu wraku znaleziono trzy zwęglone ciała. “Trwają poszukiwania pozostałych. Ponieważ śmigłowiec był całkowicie zniszczony, nie ma szans na znalezienie kogoś żywego” – powiedział, przekazując informacje nepalskiej armii.

Na pokładzie maszyny było sześciu żołnierzy piechoty morskiej USA i dwóch nepalskich wojskowych.

Dowództwo wojsk USA w regionie Pacyfiku (U.S. Pacific Command) poinformowało, że na miejscu są amerykańscy ratownicy mający potwierdzić, czy znaleziony wrak to faktycznie amerykański śmigłowiec UH-1Y Huey.

Nepal nawiedziły w ostatnim czasie dwa trzęsienia ziemi. 25 kwietnia w najsilniejszym trzęsieniu od ponad 80 lat zginęło ponad 8 tys. ludzi, a ok. 18 tys. zostało rannych. We wtorek w Nepalu doszło do kolejnych potężnych wstrząsów, tym razem o sile 7,3 w skali Richtera. Śmierć poniosło ponad 100 ludzi, a blisko 3 tys. odniosło obrażenia. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123199138 views

REKLAMA

REKLAMA

2123199155 views

REKLAMA

2124995475 views

REKLAMA

2123199165 views

REKLAMA

2123199171 views

REKLAMA

2123199175 views