REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatNATO: Rosja i separatyści zwiększyli możliwości ataku

NATO: Rosja i separatyści zwiększyli możliwości ataku

-

fot.Benoit Doppagne/EPA
fot.Benoit Doppagne/EPA

Separatyści i Rosja zwiększyli zdolności militarne na wschodzie Ukrainy, co umożliwi im “przeprowadzenie nowych ataków” w krótkim czasie – ostrzegł w poniedziałek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

REKLAMA

“W minionych tygodniach i miesiącach obserwowaliśmy bezustanne wsparcie Rosji udzielane separatystom, w postaci ciężkiego uzbrojenia, artylerii, zaawansowanych systemów broni przeciwlotniczej, szkoleń, ale także ludzi” – mówił Stoltenberg.

Podkreślił, że aktywność rosyjska jest wzmocniona zarówno “na granicy między Rosją a Ukrainą, jak i na wschodzie Ukrainy wraz z regularnym napływem sprzętu, czołgów, artylerii i amunicji”. “Oczywiście nikt nie może powiedzieć, jakie (separatyści) mają intencje” – dodał.

“Apelujemy do Rosji o wycofanie wsparcia dla separatystów, stanowiącego naruszenie porozumień z Mińska”, podpisanych w lutym i przewidujących zawieszenie broni – zaznaczył szef NATO. Wezwał także Rosję do “respektowania granicy” i “wykorzystania swojego wpływu na separatystów, aby skłonić ich do przestrzegania porozumień mińskich”.

Amerykański minister obrony Ashton Carter w ubiegłym tygodniu twierdził, że separatyści, którzy okupują Donieck i Ługańsk, “przygotowują się na kolejną sekwencję działań militarnych sprzecznych z porozumieniami z Mińska”.

Mimo formalnie obowiązującego rozejmu na wschodzie Ukrainy nadal sporadycznie dochodzi tam do działań zbrojnych. Od kwietnia 2014 roku zginęło tam ponad 6,2 tys. ludzi.(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116484791 views

REKLAMA

REKLAMA

2116484993 views

REKLAMA

REKLAMA

2118281368 views

REKLAMA

2116485109 views

REKLAMA

2116485196 views

REKLAMA

2116485289 views