REKLAMA

2132517691 views

REKLAMA

2132517690 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMSZ: przedstawiciele Ukrainy nie wezmą udziału w paradzie 9 maja w Moskwie

MSZ: przedstawiciele Ukrainy nie wezmą udziału w paradzie 9 maja w Moskwie

-

fot.Sergei Ilnitsky/EPA
fot.Sergei Ilnitsky/EPA

Przedstawiciele władz Ukrainy nie będą uczestniczyć w obchodach zakończenia drugiej wojny światowej, które odbędą się 9 maja w Moskwie – poinformował we wtorek rzecznik ukraińskiego MSZ Jewhen Perebyjnis.

REKLAMA

“Nikt z przedstawicieli ukraińskich władz nie może i nie będzie uczestniczył w obchodach w Moskwie w warunkach rosyjskiej agresji wobec Ukrainy” – powiedział Perebyjnis na briefingu w Kijowie.

Według niego ukraińskie MSZ śledzi też doniesienia o możliwym udziale w uroczystościach w stolicy Rosji przedstawicieli innych państw.

“W związku z rosyjską agresją wobec Ukrainy taki udział będzie uznany przez Kijów za wyraz solidarności z agresorem, państwem, które – wbrew antynazistowskiej retoryce – na wszelkie sposoby promuje nazistowskie ruchy na swoim terytorium i jest ośrodkiem pielgrzymek neonazistów całego świata. Uważamy, że świętowanie Dnia Zwycięstwa w takim państwie trudno nazwać inaczej niż bluźnierstwem, toteż solidarność z agresorem może się odbić na naszych stosunkach z pewnymi krajami” – podkreślił Perebyjnis.

W połowie marca szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow mówił, że udział w obchodach w Moskwie 9 maja potwierdziło dotąd 26 światowych przywódców. Są to głównie liderzy państw azjatyckich, a także szefowie UNESCO i Rady Europy. Spośród przywódców państw unijnych swą obecność potwierdził prezydent Czech Milosz Zeman. Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie będzie obecna podczas parady wojskowej 9 maja, natomiast następnego dnia w towarzystwie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza pod murem Kremla. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129558735 views

REKLAMA

REKLAMA

2129558750 views

REKLAMA

REKLAMA

2131355070 views

REKLAMA

2129558760 views

REKLAMA

2129558763 views

REKLAMA

2129558767 views