REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMerkel: w razie potrzeby G7 gotowe do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Merkel: w razie potrzeby G7 gotowe do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

-

Angela Merkel podczas szczytu G7 fot.Peter Kneffel/EPA
Angela Merkel podczas szczytu G7 fot.Peter Kneffel/EPA

Przywódcy siedmiu najbardziej wpływowych państw Zachodu (G7) zagrozili Rosji zaostrzeniem sankcji, jeżeli sytuacja na wschodzie Ukrainy ulegnie dalszemu pogorszeniu – poinformowała w poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

„Potępiamy zgodnie aneksję Krymu, stanowiącą złamanie prawa międzynarodowego” – powiedziała Merkel po zakończeniu dwudniowego szczytu G7 w bawarskim Elmau.

REKLAMA

Jak zaznaczyła, konflikt na Ukrainie może zostać rozwiązany wyłącznie środkami politycznymi, na podstawie porozumień pokojowych z Mińska. Zniesienie sankcji wobec Rosji jest zdaniem Merkel związane z realizacją tych umów. Kanclerz podkreśliła, że kraje G7 są gotowe do zaostrzenia sankcji w razie potrzeby, „jeżeli będzie wymagała tego sytuacja”. Szefowa niemieckiego rządu zastrzegła, że „nie chce tego” i zapewniła, że „uczynimy wszystko, aby posunąć do przodu proces z Mińska”.

Merkel zapewniła ponadto, że kraje G7 będą wspierały gospodarcze reformy oraz walkę z korupcją na Ukrainie. Ambasadorzy siedmiu krajów w Kijowie stworzą „grupę wsparcia”, która będzie czuwała nad realizacją współpracy.

Merkel podkreśliła, że G7 to „wspólnota” wyznająca wspólne wartości – wolność, demokrację, prawo międzynarodowe i poszanowanie terytorialnej integralności wszystkich krajów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2099864658 views

REKLAMA

REKLAMA

2099864891 views

REKLAMA

2101661283 views

REKLAMA

2099865034 views

REKLAMA

2099865135 views

REKLAMA

2099865245 views