REKLAMA

2118660080 views

REKLAMA

2118660079 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMerkel postuluje sprawiedliwe rozłożenie ciężaru przyjęcia uchodźców

Merkel postuluje sprawiedliwe rozłożenie ciężaru przyjęcia uchodźców

-

Angela Merkel fot.Ian Langsdon/EPA
Angela Merkel fot.Ian Langsdon/EPA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w czwartek podczas wizyty w Szwajcarii, że ciężar przyjęcia setek tysięcy uchodźców musi być w Europie rozłożony bardziej sprawiedliwie.

REKLAMA

“Rząd niemiecki mówi, że podejście dublińskie (Konwencja Dublińska) już nie działa, ponieważ tak wielu uchodźców przybywa na nasze zewnętrzne granice, że nie możemy pozostawiać Włoch czy Grecji samym sobie z radzeniem sobie z tym zadaniem” – cytuje Reuters wypowiedź kanclerz na konferencji prasowej w Bernie.

Merkel wskazała zarazem, że “nie może też być tak, że trzy kraje, Szwecja, Austria i Niemcy, są pozostawione same sobie z lwią częścią tego zadania”.

Zdaniem kanclerz Europa musi rozwiązać kryzys imigracyjny “sprawiedliwie i solidarnie”. Merkel podkreśliła, że Niemcy są gotowe sprostać swej odpowiedzialności. Zaakcentowała, powołując się na wartości chrześcijańskie, że wszyscy ludzie, którym grozi niebezpieczeństwo, mają prawo do ochrony.

Kanclerz poinformowała, że w czwartek rano rozmawiała na temat uchodźców z prezydentem Francji Francois Hollande’em i że oboje byli zgodni co do tego, iż w Unii Europejskiej potrzebne są “wiążące kwoty” migrantów.

Konwencja Dublińska stanowi, że wniosek o azyl rozpatrywany jest przez to państwo UE, do którego azylant przyjechał najpierw. Większość imigrantów nie czeka jednak na decyzję władz we Włoszech czy Grecji, lecz podróżuje dalej, najczęściej do Niemiec.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2118006458 views

REKLAMA

2118006595 views

REKLAMA

REKLAMA

2119802954 views

REKLAMA

2118006681 views

REKLAMA

2118006754 views

REKLAMA

2118006821 views