REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Media: W Paryżu działa uśpiona komórka terrorystyczna

Media: W Paryżu działa uśpiona komórka terrorystyczna

-

Powołując się na niezależną iracką telewizję satelitarną Al Sumaria, ośrodek Stratfor podaje w czwartek, że w Paryżu działa uśpiona komórka terrorystyczna Państwa Islamskiego. Stratfor zastrzega, że informacje te nie są potwierdzone.

Al Sumaria przytacza w czwartek wypowiedź irackiego wiceministra spraw wewnętrznych Adnana al-Asadiego, którego zdaniem komórka Państwa Islamskiego miałaby liczyć ponad 200 osób.

REKLAMA

“Media robią dużo szumu wokół domniemanych uśpionych komórek terrorystycznych, ale Państwo Islamskie nie wykazało się jak dotąd zdolnością do przeprowadzania operacji w państwach Zachodu” – komentuje Stratfor.

Najprawdopodobniej Państwo Islamskie może jedynie zachęcać radykalnie usposobionych muzułmanów do przeprowadzania ataków na niewielką skalę, najczęściej organizowanych przez “samotne wilki”, czyli osoby działające na własną rękę – kontynuuje Stratfor.

Informacji o istnieniu tajnej komórki nie podały agencje prasowe.

Z Francji na wojnę w Iraku i Syrii wyjeżdża najwięcej radykalnych dżihadystów. Francuski wywiad obawia się, że mogą oni – po przejściu szkoleń i zahartowaniu w walce – importować terroryzm do Francji.

22 września Państwo Islamskie wezwało do zabijania Amerykanów i Francuzów. Rzecznik organizacji Abu Mohammed al-Adnani powiedział: “Jeśli możecie zabić niewiernego, który jest Amerykaninem lub Europejczykiem, a zwłaszcza brudnym i złym Francuzem (…), to zdajcie się na Allaha i zabijajcie ich w dowolny sposób!”. (PAP)

fot.FranziWa/pixabay.com

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks