REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMedia: Uszkodzonymi gazociągami Nord Stream 1 i 2 może już nigdy nie...

Media: Uszkodzonymi gazociągami Nord Stream 1 i 2 może już nigdy nie popłynąć gaz

-

Niemieckie media informują w środę, że uszkodzone gazociągi Nord Stream 1 i 2 mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu, jeśli przedostanie się do nich słona woda.

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht poinformowała w środę, że niemiecka marynarka wojenna będzie uczestniczyć w śledztwie w sprawie uszkodzenia rurociągów bałtyckich. Incydent ten pokazuje zależność Niemiec od infrastruktury krytycznej, w tym podwodnej. „Należy teraz szybko wyjaśnić okoliczności tego niepokojącego zdarzenia i ustalić osoby odpowiedzialne” – powiedziała minister, cytowana w środę przez agencję dpa. Lambrecht wymieniła poglądy ze swoim duńskim odpowiednikiem i zgodziła się na wymianę informacji. Marynarka wojenna wniesie do rozpoznania swoje doświadczenie – dodała minister.

REKLAMA

Portal dziennika „Tagesspiegel” napisał w środę, powołując się na informacje z kręgów rządowych, że „niemieckie organy bezpieczeństwa zakładają, że trzy rury bałtyckiego gazociągu Nord Stream 1 i 2 mogą na zawsze być niezdatne do użytku po podejrzanych aktach sabotażu. Jeśli nie zostaną one szybko naprawione, do rurociągów przedostanie się dużo słonej wody i ulegną one korozji”.

W międzyczasie sprawą zajął się także sztab kryzysowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a kilka ministerstw federalnych i urząd kanclerski omawiają konsekwencje – informuje portal.

W pierwszej kolejności policja federalna zintensyfikuje teraz kontrolę niemieckich wód terytorialnych, a jej okręty będą baczniej obserwować szlaki infrastruktury krytycznej – pisze „Tagesspiegel”. Ponadto kraje związkowe mają wzmocnić ochronę obszarów przybrzeżnych na Morzu Północnym i Bałtyckim. Istnieją również obawy o ochronę budowanych obecnie terminali gazu skroplonego oraz kabli podmorskich i telekomunikacyjnych.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

REKLAMA

2100039768 views

REKLAMA

REKLAMA

2100040001 views

REKLAMA

REKLAMA

2101836393 views

REKLAMA

2100040144 views

REKLAMA

2100040245 views

REKLAMA

2100040355 views