REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMedia: Ukraińscy naukowcy odnotowali dużą liczbę UFO

Media: Ukraińscy naukowcy odnotowali dużą liczbę UFO

-

Ukraińscy naukowcy z Głównego Obserwatorium Astronomicznego w Kijowie odnotowali w obserwacjach „znaczącą” liczbę niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO), których natura nie jest jasna – podaje we wtorek portal Vice. Naukowcy zawarli swoje obserwacje w artykule naukowym.

W opublikowanym w sierpniu po angielsku artykule, naukowcy z Narodowej Akademii Nauk Ukrainy opisują wyniki obserwacji dokonanych z dwóch stacji obserwacyjnych do wykrywania meteorów w Kijowie i podkijowskiej wsi Winariwka.

REKLAMA

„Wszędzie zaobserwowaliśmy szeroką gamę UAP (Unidentified Aerial Phenomena, niezidentyfikowane zjawiska powietrzne). Stwierdzamy znaczącą liczbę obiektów, których natura nie jest jasna” – piszą autorzy w artykule niepoddanym dotąd procesowi recenzji naukowej peer review.

Jak sugerują, impulsem do prowadzenia własnych obserwacji były wcześniej ogłoszone badania Pentagonu i NASA nad UFO. Dodają, że jest to „produkt uboczny” ich obserwacji meteorów podczas dnia.

Astronomowie piszą, że niezidentyfikowane obiekty – nazwane w artykule też „statkami” – posiadają ekstremalnie dużą prędkość, przez co ich wykrycie jest trudne. Do tego celu użyli specjalnych kamer i zsynchronizowanej obserwacji z dwóch punktów oddalonych o 120 km.

„Wykryliśmy loty pojedynczych obiektów, grup i eskadr statków, ruszających się z prędkością 3-15 stopni na sekundę” – piszą autorzy. Oddzielili też zjawiska na dwa typy: „cosmics” – jasne obiekty i „phantoms” (fantomy) – „całkowicie czarne ciała, które nie emitują i absorbują całe promieniowaniowanie”.

Obiekty zostały zaobserwowane w troposferze, ok. 10-12 km nad ziemią. Rozmiar „fantomów” został oszacowany na 3-12 metrów, a ich prędkość wynosi do 15 m/s.

Portal Vice notuje, że m.in. w ubiegłorocznym raporcie agencji wywiadowczych USA na temat UFO/UAP – wymieniającym ponad 140 obserwacji tajemniczych obiektów przez żołnierzy – autorzy wysuwali hipotezę, że część z niewyjaśnionych obiektów może być oznaką nowych zaawansowanych technologii Rosji i Chin, a obserwowane obiekty mogły być w istocie np. rakietami.

W lipcu Pentagon powołał nowy zespół do badań nad niewyjaśnionymi zjawiskami – Biuro ds. rozwiązywania anomalii we wszystkich domenach (AARO) – który ma zastąpić i pogłębić pracę wcześniejszej jednostki, rozszerzając definicję UFO na „obiekty transmedialne” tj. potrafiące bez wyraźnych zakłóceń przemieścić się z kosmosu do atmosfery i z atmosfery pod wodę.

W lipcowym raporcie senackiej komisji ds. wywiadu parlamentarzyści polecili Pentagonowi przyspieszenie prac w obszarze „transmedialnych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych” i skupienie się na obiektach, które „nie są jednoznacznie zidentyfikowane jako wytworzone przez człowieka”.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2099865735 views

REKLAMA

REKLAMA

2099865968 views

REKLAMA

2101662360 views

REKLAMA

2099866111 views

REKLAMA

2099866212 views

REKLAMA

2099866322 views