REKLAMA

2119033852 views

REKLAMA

2119033851 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatMedia: na obchodach 9 maja w Moskwie obecna będzie tylko ambasador Izraela

Media: na obchodach 9 maja w Moskwie obecna będzie tylko ambasador Izraela

-

fot.Sergei Ilnitsky/EPA
fot.Sergei Ilnitsky/EPA

Na obchodach w Moskwie 70-lecia zakończenia II wojny światowej 9 maja Izrael będzie reprezentowała tylko ambasador w Rosji Dorit Goldner – podały media. Według nich może to wynikać z anulowania przez Rosję zakazu sprzedaży Iranowi wyrzutni rakiet S-300.

REKLAMA

Informację o tym podał w poniedziałek dziennik “Haarec”, a za nim media rosyjskie, m.in. portal Gazeta.ru.

Według “Haareca” początkowo Izrael zamierzał wysłać do Moskwy na 9 maja przedstawiciela władz wyższej rangi w porównaniu z delegacjami z USA i krajów UE. W zeszłym tygodniu zdecydowano, że na czele delegacji stanie minister ds. imigracji i integracji Sofa Landwer. Jednak w niedzielę postanowiono o wysłaniu reprezentacji analogicznej do delegatów ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Według źródeł izraelskich, na które powołują się media, przyczyną może być decyzja o zniesieniu przez Rosję embarga na sprzedaż Iranowi systemów przeciwrakietowych S-300. Jak podkreśla portal Ynetnews, oficjalnie przedstawiciele władz izraelskich odmówili komentarza. Jednak źródła proszące o zachowanie anonimowości potwierdziły, że trudno nie dostrzec związku między tymi decyzjami, nawet jeśli za obniżeniem rangi delegacji przemawiały inne względy.

Ynetnews podaje zarazem, że to strona rosyjska odbiera decyzję Izraela jako związaną ze zniesieniem embarga na dostawy systemów przeciwrakietowych do Iranu.

Według portalu Moskwa oczekiwała, że Izrael wyśle wysokiego rangą przedstawiciela na uroczystości ze względu na to, że w kraju tym mieszka wielu pochodzących z Rosji kombatantów. Ynetnews przypomina także, że w niedzielę podczas posiedzenia rządu premier Benjamin Netanjahu powiedział, iż Izrael “bardzo poważnie” traktuje decyzję Rosji w sprawie sprzedaży Iranowi systemów S-300. Szef rządu podkreślił, że nastąpiła ona w czasie, gdy “wzmaga się agresja Iranu w regionie i wokół granic Izraela”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2118093244 views

REKLAMA

2118093378 views

REKLAMA

REKLAMA

2119889737 views

REKLAMA

2118093462 views

Kto pyta, nie błądzi

Sebastian Szmurło

Krystyna Tarchala

Władysław Świerczyński

REKLAMA

2118093534 views

REKLAMA

2118093600 views